Як буде працювати спрощена система оподаткування для адвокатів, відео

13:22, 12 ноября 2019
Народний депутат Володимир Ватрас прокоментував Право ТВ зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Як буде працювати спрощена система оподаткування для адвокатів, відео

Наразі юридичною спільнотою активно обговорюється законопроект №2200 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність». Наразі до нього вже подано альтернативний законопроект №2200-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення порушення прав самозайнятих осіб)».

Зміст і завдання законопроекту №2200  спеціально для «Право ТВ» прокоментував його автор — народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань правової політики Володимир Ватрас.

Володимир Ватрас вважає, що платник податків повинен мати змогу самостійно обирати систему оподаткування, яка відповідатиме його вимогам та виду діяльності.

Законопроект №2200 не містить жодних змін у статусі фізичних осіб — підприємців, пропонується лише розширити коло платників податків, які мають право на обрання спрощеної системи оподаткування (2 та 3 групи), та як наслідок — усунення різноманітності тлумачень одного визначення/терміна.

Запропонованим законопроектом не обмежується право самозайнятих осіб у кількості найманих працівників, з якими будуть укладатися трудові договори, однак певні обмеження існують при обранні самозайнятою особою другої групи єдиного податку, якою встановлюється обмеження до 10 найманих працівників.

Тому виключення з 14.1.226. ст. 14 Податкового Кодексу України слів «використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб», усуває колізію норм, якими встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування і навпаки надає право самозайнятим особам наймати більше 4х осіб.

Детальніше дивіться в сюжеті «Право ТВ».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Легітимність Ради суддів та обрання ВККС: про що говорив Комітет ВРУ з головою РСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Анатолий Бидонько
  Анатолий Бидонько
  судья Харьковского окружного административного суда
 • Валентина Емельянова
  Валентина Емельянова
  директор Тестологического центра Национальной школы судей Украины
 • Юрий Ермаков
  Юрий Ермаков
  судья Луганского апелляционного суда
 • Александр Лысюк
  Александр Лысюк
  председатель Барышевского районного суда Киевской области
 • Александр Прасов
  Александр Прасов
  судья Запорожского окружного административного суда