Затримання військовослужбовця Нацгвардії в Італії на контролі у дипломатів

13:35, 2 липня 2017
Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду м. Павіа з клопотанням про надання інформації.
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У зв'язку із затриманням в Італії громадянина України, військовослужбовця Нацгвардії Віталія Марківа Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду м. Павіа з клопотанням про надання інформації про підстави та обставини його затримання, а також про забезпечення можливості консульській посадовій особі найближчим часом відвідати затриманого.

«Консулом встановлений контакт з адвокатом затриманого і узгоджений алгоритм подальших дій. Рідні В. Марківа поінформовані про його затримання. Справа про затримання громадянина України В. Марківа знаходиться на особливому контролі Департаменту консульської служби МЗС та Генерального консульства України в Мілані», — повідомляє в неділю Департамент консульської служби українського зовнішньополітичного відомства.

Раніше в суботу, 1 липня, заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив, що в Італії заарештували українського військового В. Марківа, якого італійська сторона підозрює у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі біля м. Слов'янськ Донецької області в травні 2014 року.

Народний депутат Андрій Антонищак розповів, що В. Марківа затримали в п'ятницю, 30 червня. Його утримують у в'язниці в італійському містечку Павія. До нього не допускають українських дипломатів, мотивуючи це тим, що він має італійське підданство. Італійська сторона надала В. Марківу адвоката, але українська сторона відмовиться від нього і має намір наймати свого захисника.

Радник глави МВС України Антон Геращенко заявив, затримання в Італії бійця батальйону Національної гвардії України ім. Сергія Кульчицького В. Марківа за підозрою у вбивстві італійського фотокореспондента може бути черговою провокацією російських спецслужб.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді