У документ про переговори з Україною щодо вступу до ЄС включили вимоги Угорщини про захист нацменшин, — очільник МЗС Сіярто

11:51, 15 червня 2024
Угорщина вимагає «відновлення прав меншин зберігати свою національну ідентичність, користуватися рідною мовою та навчатися рідною мовою», які нібито були порушені Україною.
У документ про переговори з Україною щодо вступу до ЄС включили вимоги Угорщини про захист нацменшин, — очільник МЗС Сіярто
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що у документ про переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу включили вимоги Угорщини про захист нацменшин.

За його словами, останніми тижнями в Брюсселі точилися дискусії щодо умов, за яких мають розпочатися переговори про вступ України до ЄС.

Сіярто зазначив, що «позиція Угорщини із самого початку полягала в тому, що повага до прав національних меншин має бути передумовою для будь-якого подальшого прогресу».

Зокрема, Угорщина вимагає «відновлення прав меншин зберігати свою національну ідентичність, користуватися рідною мовою та навчатися рідною мовою», які нібито були порушені Україною.

«Після запеклих дебатів сьогодні ввечері в Брюсселі було досягнуто домовленості: всі угорські умови були включені в рамковий документ для переговорів з Україною.

Тож тепер ми маємо документ з Брюсселя, в якому йдеться про те, що Україна повинна повернути угорцям Закарпаття права, відібрані у них за останні роки», — написав Сіярто у своїх соцмережах.

Раніше ми писали, що посли ЄС погодили рамки переговорів про вступ України та Молдови.

Також повідомлялося, що Україна та Угорщина сформують комісію для вирішення питань прав нацменшин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду