Тарифи на воду: скільки доведеться платити киянам у 2018 році

07:00, 18 вересня 2017
За підрахунками «Київводоканалу», вартість холодної води в квартирах киян в 2018 році має зрости з 15,79 до 18,46 грн. за кубометр.
Тарифи на воду: скільки доведеться платити киянам у 2018 році
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

До такого висновку прийшли на відкритих слуханнях, присвячених перегляду тарифів на холодну воду. Однак підвищення тарифів з 15,79 до 18,46 грн. за кубометр — це поки тільки пропозиції, спрямовані для розгляду в Національну комісію з питань регулювання в сфері енергетики (НКРЕ). Як передає segodnya.ua, остаточне рішення буде приймати саме НКРЕ, де наполягають, що тариф повинен бути економічно обґрунтованим і включати в себе витрати на ремонти і модернізацію інфраструктури.

При цьому, за підрахунками самої НКРЕ, найбільші витрати йдуть на зарплати співробітникам підприємств, які постачають воду населенню. Наприклад, якщо за подачу холодної води споживач заплатив 100 гривень, то більше 38 гривень з цієї суми підуть на зарплати співробітникам, більше 27 гривень — на оплату електроенергії, необхідної для роботи насосів, і лише 4,5 грн. на ремонт і модернізацію інфраструктури.

При цьому, за даними «Київводоканалу», з чотирьох тисяч кілометрів столичного водопроводу, понад 80% труб зношені, а грошей на їх заміну немає.

Як раніше повідомляла «Судово-юридична газета», 17 вересня, через прорив труби, в Печерському районі Києва були затоплені дві вулиці.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд