Бізнес звільнять від перевірок «пожежників»: Рада ухвалила закон

16:41, 6 жовтня 2022
Підприємства із середнім чи незначним ступенем ризику звільняються від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки за наявності полісу страхування відповідальності.
Бізнес звільнять від перевірок «пожежників»: Рада ухвалила закон
Фото: oppb.com.ua

6 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про заміну перевірок «пожежників» страхуванням (законопроект №3361). 

Цікаво, що законопроект у першому читанні схвалили ще у червні 2020 року і більше двох років він «лежав» у Раді.

«Це важливий перший дерегуляційний крок, який давно просив бізнес. Навіть пам’ятаю ту зустріч з промисловим комітетом СУП ще у 2019 року, коли домовились вносити цю ініціативу.

Якщо система запрацює ефективно, то ми і далі будемо її розширювати на інші види ризиків та категорії бізнесів.

Всі ці новації добровільні. Як для бізнесу, так і страхових.

Механізм дуже простий:

1) отримуєш аудит пожежної безпеки (він не тягне за собою обов’язку виправляти недоліки)

2) отримуєш з цим аудитом страхування

3) повідомляєш ДСНС про наявність страхування

4) на період дії договору про страхування звільняєшься від планових пожежних перевірок», - зазначив перший заступник голови Комітету ВР Ярослав Железняк. 

У свою чергу, як повідомив голова Комітету Данило Гетманцев, йдеться про заміну перевірок пожежників страхуванням ризиків підприємств з середнім та високим ризиком пожежної небезпеки.

«Законопроєкт передбачає звільнення підприємства із середнім та/або незначним ступенем ризику від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки за наявності полісу страхування відповідальності», - зазначив він.

Зокрема передбачено, що у разі наявності у суб’єкта господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику (крім підприємств, установ, організацій державної та комунальної форм власності, а також суб'єктів господарювання, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного чи санітарно-епідеміологічного характеру) чинного договору страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам внаслідок надзвичайних ситуацій, небезпечних подій, у тому числі пожеж та аварій на території та/або об’єктах нерухомості, укладеного відповідно до вимог цієї частини (далі – договір страхування відповідальності), планова перевірка такого суб'єкта не здійснюється протягом дії такого договору, але не більше:

6 років поспіль – щодо суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику;

10 років поспіль – щодо суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

Нижче наводимо текст до другого читання.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Аркадій Бущенко
    Аркадій Бущенко
    суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
  • Ірина Васильєва
    Ірина Васильєва
    суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду