Нові технології: чому краще судитися по Інтернету

12:28, 19 вересня 2017
Які є переваги у правосуддя в режимі онлайн, розповів міжнародний експерт.
Нові технології: чому краще судитися по Інтернету
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Сьогодні, 19 вересня, проходить конференція «Суди та вирішення спорів в режимі онлайн: поліпшення доступу до правосуддя в Україні». Експерт Грем Росс розповів, що онлайн-врегулювання спорів (ОВС) є гарантія на майбутнє.

«Люди розлучаються онлайн, отримують консультацію лікаря, купують ліки. Раніше люди заявляли, що винаходи на кшталт телебачення, Інтернету і автомобілів не будуть введені в побутове життя, але вони сильно помилялися. І чому хтось вважає, що в майбутньому нам не вдасться вирішувати суперечки за визначенням онлайн? Я думаю, що це невідворотно», — сказав Грем Росс.

За словами експерта, в онлайн-врегулювання спорів є очевидні плюси.

По-перше, у сторін можуть бути погані відносини, наприклад, бізнес-партнери, які посварилися, і вони вирішують проблему географічно віддалено. Коли сторони зустрічаються в залі суду лицем до лиця, спілкування може бути досить важким. Також експерт зазначив, що термінові справи, наприклад відшкодування збитків, вирішуються набагато швидше. Плюс зростає варіативність. Можна вирішувати багато різних за типом справ і суперечок. Не потрібно витрачати багато часу на планування, в онлайн це відбувається без зайвого клопоту.

Грем Росс заявив, що ОВС дуже корисний для бізнес-середовища.

«Було проведено дослідження, яке показало, що, спираючись на факти, суперечку можна вирішити швидко і ефективно. Чим більше це використовується, тим більше можливостей для ринкової платформи рухатися вперед», — зазначив експерт.

Підсумувавши свій виступ, Росс дав поради щодо впровадження ОВС в Україні:

  • не боріться з майбутнім, тримайте його в своїх руках;
  • нехай онлайн суди приймають і вдосконалюють альтернативне вирішення спорів;
  • встановлюйте і контролюйте стандарти;
  • зробіть електронну медіацію.

Нагадаємо, Міністерство юстиції запустило на національному рівні функціонування порталу «Онлайн-будинок юстиції». Як показує практика, все більше українців починає їм користуватися.

Завдяки сервісу «Онлайн-будинок юстиції», Мін'юст прагне усі юридичні послуги перевести в електронний формат, для того щоб користувачі могли, не виходячи з дому, легко скористатися послугами сервісу з будь-якого куточка світу і отримати необхідні документи кур'єром або поштою.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд