Історичний вакуум між Польщею та Україною

18:06, 19 липня 2017
Посол України в Польщі заявив, що Польща нав'язує своє бачення історії через вакуум в Україні.
Історичний вакуум між Польщею та Україною
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Зі зміною влади в Польщі історична політика зайняла чільне місце в діалозі двох країн. Тому Україні необхідно виробити свою позицію в оцінці власного минулого, щоб не було вакууму і спроб когось іншого заповнити його.

Про це посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив в інтерв'ю «Європейської правді».

«Проблема полягає в тому, що польське суспільство більш обізнане у власній історії, ніж українське. І це має своє продовження, в тому числі — в діях і заявах політиків», — сказав він.

Також посол зазначив, що не варто сподіватися, що це проблема одного разу зникне, наприклад, після чергової зміни влади. І підкреслив важливість продовження діалогу з Польщею.

Однак зауважив: «Ми витрачаємо багато часу і енергії на з'ясування минулого, замість того, щоб обговорювати, планувати і реалізовувати проекти, які будуть формувати наше майбутнє».

На його думку, позиція, яку Польща займає в Європейському союзі, дає підстави стверджувати, що вона до цих пір зацікавлена в підтримці України на шляху до Європи.

В ході бесіди посол назвав дві пріоритетні ініціативи міністерства — збільшення польських інвестицій і створення транспортних коридорів, яке б об'єднали Україну з Польщею і рештою Європи.

Крім того, в інтерв'ю обговорювалися проблеми українських робітників в Польщі, пробки на українсько-польському кордоні, саміт Триморья в Варшаві, а також різні проекти, зокрема, в енергетичній сфері.

Нагадаємо, посол України в Польщі розповів, як вирішити проблеми на кордоні, і анонсував появу двох нових пунктів пропуску на кордоні з Польщею.

 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Павло Прохоров
    Павло Прохоров
    суддя Київського районного суду м. Одеси