Якби влада попередила українців про майбутнє вторгнення РФ, то Україна протрималася б три дні, — Зеленський

16:50, 16 серпня 2022
Президент пояснив, чому українців не попереджали про ризик повномасштабної війни.
Якби влада попередила українців про майбутнє вторгнення РФ, то Україна протрималася б три дні, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю The Washington Post пояснив, чому українців не попередили про підготовку Росією масштабного вторгнення, про яке заздалегідь повідомляла американська розвідка.

Глава держави заявив, що якби це було зроблено, українська економіка обвалилася за кілька місяців до вторгнення, виник би катастрофічний дефіцит бюджету і країна до початку війни підійшла б "ослабленою".

Крім того, він заявив, що українці, яких вторгнення застало зненацька, "залишилися захищати свої будинки", а попередження про плани Кремля "спровокувало б хаос" та масовий виїзд людей з України. 

Відповідаючи на запитання журналіста, чому влада України не попередила заздалегідь український народ про підготовку Кремлем вторгнення, Зеленський послався на необхідність готуватися до зустрічі агресора з економікою, що максимально працює.

Він переконаний: якби у суспільстві виникла паніка ще у жовтні, коли західні розвідки почали попереджати про плани Кремля – до моменту початку війни країна підійшла б "знекровленою".

"Щойно почалося повномасштабне вторгнення, з цього моменту наша економіка втрачала від 5 до 7 мільярдів доларів на місяць. Це заробітна плата. А гроші, які нам дають наші партнери, ви знаєте, ми не можемо витрачати на платню військовим. У всьому цьому є якийсь глобальний парадокс. Мені потрібні гроші, щоб не втратити свою країну. Але я не можу витрачати ці гроші на платню військовим. Тому одночасно з вибухами та обстрілами переді мною стоїть велика проблема: я маю платити зарплату людям, які йдуть захищати країну і вмирають. І цю проблему треба вирішувати щомісячно", – сказав Зеленський.

У спілкуванні із закордонними партнерами, які попереджали про підготовку вторгнення РФ, глава держави, за його словами, просив допомоги зі зброєю.

"Щодо всіх попереджень чи сигналів від тих чи інших партнерів, то ось що я їм пояснив: якщо у нас не буде достатньо зброї, нам буде важко воювати. Ми боротимемося з ними, це точно. Все, що нам потрібно, це зброя, і якщо у вас є можливість, змусіть його (президента РФ Володимира Путіна. – Ред.) сісти зі мною за стіл переговорів. Я говорив саме про це, тому що ми вірили, що буде вторгнення", – заявив Зеленський.

Водночас він зазначив, що ще восени виникла дискусія, чи варто попереджати про майбутнє вторгнення українців, щоб вони встигли хоча б накопичити гроші та запастися продуктами тривалого зберігання.

"Якби ми повідомили про це – а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, – то я б з жовтня минулого року втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, а в той момент, коли росіяни напали, вони б нас окупували за три дні. Я не кажу, чия це була ідея, але загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають із країни", – зазначив Зеленський.

Те, що українців не попередили про підготовку вторгнення, на думку Президента, дозволило Україні до початку великої війни акумулювати максимальні сили.

"Коли почалося вторгнення - ми були настільки сильні, наскільки могли. Частина наших людей пішла, але більшість залишилася тут, вони боролися за свої будинки. І як би цинічно це не звучало, це люди, які все зупинили", – заявив Зеленський.

Інакше, переконаний глава держави, Україна практично не мала б шансів.

"Якби це трапилося, то в жовтні – не дай Боже, в опалювальний сезон – нічого б не залишилося. Наш уряд не існував би, це точно на 100 відсотків. Ну забудемо про нас. Усередині країни була б політична війна, бо ми б не мали 5-7 мільярдів доларів на місяць. У нас не було серйозних фінансових програм. На створеному росіянами ринку виник дефіцит енергоресурсів. Нам не вистачало енергоресурсів. Ми б не змогли вибратися з цієї ситуації і в країні був би хаос", – наголосив він.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Михайло Радуцький
  Михайло Радуцький
  голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування
 • Тетяна Варфоломеєва
  Тетяна Варфоломеєва
  ректор Академії адвокатури України
 • Анатолій Бідонько
  Анатолій Бідонько
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олександр Прасов
  Олександр Прасов
  суддя Запорізького окружного адміністративного суду
 • Михайло Цуркан
  Михайло Цуркан
  член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
загрузка...