Столичній громаді повернуто незаконно відчужену земельну ділянку вартістю понад 4 млн гривень

20:50, 21 березня 2023
Прокуратура встановила, що фізична особа, незаконно, на підставі неіснуючого рішення Київської міської ради, зареєструвала за собою право власності на земельну ділянку по вул. Інженера Бородіна у Дніпровському районі Києва.
Столичній громаді повернуто незаконно відчужену земельну ділянку вартістю понад 4 млн гривень

Органи столичної прокуратури забезпечили реальне виконання рішення суду про повернення територіальній громаді незаконно відчуженої земельної ділянки вартістю понад 4 млн гривень. Про це повідомляє Київська міська прокуратура. 
 
У ході досудового розслідування прокуратура встановила, що фізична особа, незаконно, на підставі неіснуючого рішення Київської міської ради, зареєструвала за собою право власності на земельну ділянку по вул. Інженера Бородіна у Дніпровському районі м. Києва (мікрорайон ДВРЗ).
 
Надалі з метою узаконення своїх дій фігурант передав ділянку до статутного капіталу юридичної особи, у якій сам був директором.
 
Згодом, продовжуючи протиправні дії, зловмисник передав землю до статутного капіталу іншої юридичної особи, у якій був єдиним учасником. Після цього також було здійснено її незаконний поділ.
 
Захищаючи інтереси територіальної громади, органи столичної прокуратури звернулись з позовною заявою до суду про витребування земельної ділянки, яка судом задоволена.
 
На теперішній час зусиллями прокуратури рішення суду реально виконано - право власності за юридичною особою припинено, про що внесено відповідні записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Раніше ми писали, що киянам повернули землі колишньої типографії, яку незаконно зареєструвала на себе одна з райрад Київщини. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Микола Хавронюк чи Олег Рожнов: з’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя, онлайн
Микола Хавронюк чи Олег Рожнов: з’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя, онлайн