Калуський міськрайонний суд допоміг жінці встановити факт родинного зв’язку з померлою тіткою

23:41, 29 березня 2023
У суді заявниця пояснила, що в 2022 році померла її рідна тітка, заповіту вона не складала, а спадкоємці першої-четвертої черг у неї відсутні.
Калуський міськрайонний суд допоміг жінці встановити факт родинного зв’язку з померлою тіткою

До Калуського міськрайонного суду звернулася громадянка із проханням допомогти встановити факт родинних відносин. Вона повідомила, що раніше зверталася до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про спадкування за законом, проте їй відмовили, бо не змогла довести, що є родичкою спадкодавці. Про це повідомляє пресслужба суду. 

У суді заявниця пояснила, що в 2022 році померла її рідна тітка. На випадок смерті заповіту вона не складала. Спадкоємці першої-четвертої черг у неї відсутні, а вона являється родичкою третього ступеня споріднення із спадкодавцем.

Заявниця вказує, що її батько та тітка народилися у Полтавській області. Той факт, що вони є рідними братом та сестрою підтверджується переселенським квитком від 1952 року. Після одруження її тітка змінила прізвище, однак в Україні документи про її одруження відсутні. Через деякий час, її тітка подарувала їй свою квартиру та переїхала проживати до неї в місто Калуш. Коли вона померла, заявниця оплатила організацію та здійснила обряд поховання на місцевому кладовищі.

Враховуючи надані свідчення та дослідивши усі докази по справі, суд вирішив заяву задоволити та встановити факт родинного зв’язку заявниці  із померлою спадкодавцею. Після набрання рішення законної сили, заявниця зможе реалізувати свої спадкові права.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Віта Бондарчук
  Віта Бондарчук
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Сергій Головатий
  Сергій Головатий
  виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України
 • Олена Заічко
  Олена Заічко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Віктор Пророк
  Віктор Пророк
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді