Як здійснити реєстрацію факту народження/смерті, які відбулись на окупованій території: відео проєкту «Вас чекають в суді»

12:15, 23 листопада 2022
До суду необхідно звернутися з заявою про встановлення факту народження чи смерті та з відповідними доказами, що підтверджують цей факт.
Як здійснити реєстрацію факту народження/смерті, які відбулись на окупованій території: відео проєкту «Вас чекають в суді»

19 листопада відбулася чергова онлайн-зустріч з громадянами в рамках проєкту «Вас чекають в суді», під час якої спікери розповіли, як здійснити реєстрацію факту народження/смерті, які відбулись на тимчасово окупованій території. Про це повідомив офіційний сайт Зарічного райсуду м. Суми.

У зустрічі взяли участь голова Зарічного районного суду м. Сум Ганна Шелєхова, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру РЦ з надання БВПД у Сумській області Ігор Шпак та заступник начальника Управління - начальник Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Юлія Красько.

«З вітальним словом до присутніх звернулась Ганна Шелєхова, зазначивши, що наша держава на сьогодні знаходиться в умовах воєнного стану, а тому доволі часто громадянам доводиться стикатися з різноманітними проблемами, які стосуються підтвердження факту народження чи смерті на тимчасово окупованих територіях.

Начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Ігор Шпак розповів, що до суду необхідно звернутися з заявою про встановлення факту народження чи смерті та з відповідними доказами, що підтверджують цей факт.

Доказами можуть бути:

- фото, відео;

- копія свідоцтва про смерть чи народження, виданого на тимчасово окупованих територіях;

- показання свідків;

- медичне свідоцтво про народження дитини  або інші документи з медичної установи,  що   підтверджують  народження дитини;

- копії заяв з поліції про зникнення особи, в тому числі у випадку загрози смерті;

- інші докази, які заявник вважає за потрібне додати до заяви.

Голова Зарічного районного суду м. Сум Ганна Шелєхова розповіла про судову практику та практику Європейського суду з прав людини щодо реєстрації факту народження чи смерті на тимчасово окупованих територіях. Детально зупинилася на підставах залишення заяв без руху. Також наголосила, що з заявами про встановлення факту народження/смерті можна звернутися до будь-якого місцевого суду, що знаходиться на підконтрольній Україні території, та акцентувала увагу, що заявники по даній категорії справ звільняються від сплати судового збору.

Зазначається, що за 2021 рік органами ДРАЦС Сумської області було складено 17 актових записів про народження та 103 актових записи про смерть на підставі рішень суду, а за 2022 рік було складено 18 актових записів про народження та 30 актових записи про смерть.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду