У Зеленського готують законопроекти щодо децентралізації

09:32, 13 декабря 2019
У Мінських домовленостях передбачені зміни в Конституції України, пов’язані з децентралізацією.
У Зеленського готують законопроекти щодо децентралізації

В Україні триває підготовка пакету законопроектів щодо завершення децентралізації. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1», передає прес-служба глави держави.

«Зараз ми готуємо пакет законів щодо децентралізації на всій території України», — повідомив глава держави.

Він зазначив, що у Мінських домовленостях передбачені зміни в Конституції України, пов’язані з децентралізацією. Глава держави переконаний, що Україна повністю виконує свої зобов’язання за Мінськими угодами, і проведення децентралізації відповідає тому, що було підписано.

«Гадаю, що мені вдалося у цьому питанні переконати Німеччину та Францію, і це вже дуже добре. Що стосується Росії — буде складно. Всі бачили — в цьому питанні буде теж дуже-дуже складно», — додав Зеленський.

Одним із найбільш проблемних пунктів Мінських домовленостей Володимир Зеленський назвав питання повернення Україною контролю над державним кордоном на сході.

«Найскладніше питання — передача кордону під контроль України. Це слабке місце, ахіллесова п’ята Мінських угод — те, що було підписано нашою стороною. На жаль, ми підписали, що нам передають під контроль наш кордон тільки після виборів на тимчасово окупованих територіях», — сказав Президент.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що 8 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави»

Крім того, ми писали, що нинішній Президент України вирішив довести до кінця реформу з децентралізації влади, яку було розпочато у 2015 році попереднім очільником держави. 

Також відомо, що у Києві розповіли про децентралізацію за європейськими зразками.

Додамо, що Президент України Володимир Зеленський має отримати пропозиції щодо змін до Конституції в частині децентралізації.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чому право скаржитися до Верховного Суду слід обмежити: позиція представника Президента в КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Василий Бородий
    Василий Бородий
    судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
  • Игорь Садовой
    Игорь Садовой
    председатель Запорожского окружного административного суда
  • Александр Тупицкий
    Александр Тупицкий
    председатель Конституционного Суда Украины
  • Сергей Хвостик
    Сергей Хвостик
    судья Сумского апелляционного суда