Злочини проти людяності: комітет Ради розгляне важливий законопроект

12:14, 5 февраля 2020
Допомагали розробляти законопроект правозахисники, іноземні експерти та науковці.
Злочини проти людяності: комітет Ради розгляне важливий законопроект

Голова парламентського комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що 5 лютого Комітет розгляне законопроект №2689, який криміналізує злочини проти людяності та забезпечує повноту імплементації воєнних злочинів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Коли дивишся в очі людині, яка пережила тортури в підвалах ОРДЛО, сумнівів не залишається — вже завтра на профільному Комітеті ми розглядатимемо законопроект 2689, який криміналізує злочини проти людяності та забезпечує повноту імплементації воєнних злочинів.

Дякую правозахисникам, іноземним експертам, науковцям та практикам за увагу до кричущої проблеми та підтримку у розробці законопроекту.

Відверто кажучи, в країні, де шостий рік триває війна, просто не можна дозволити безкарність за злочини проти людяності та воєнні злочини, що вчиняються на тимчасово окупованих територіях України.

Сподіваюсь на підтримку колег і на те, що вже завтра Комітет цей законопроект рекомендує ВР розглянути у першому читанні», — йдеться у заяві.

«Проектом передбачаються положення щодо автономного режиму регламентації кримінальної відповідальності за злочини агресії, геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини — зміни до статей 8, 44, 49, 68, 69, 74, 80, доповнення КК новою статтею 31-1 та статтями 438-438-5 у розділі ХХ Особливої частини, розділом ІІІ у Прикінцевих та перехідних положень, зміни до Закону України «Про застосування амністії в Україні», а також техніко-юридичні зміни до Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК)», — йдеться у пояснювальній записці.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кримінальний кодекс узгодять із Римським статутом і запровадять нові норми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда