НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроекту «Про хмарні послуги»

19:17, 9 июля 2020
Експертиза виявила в положеннях проекту Закону ризики, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.
НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроекту «Про хмарні послуги»

Національне агентство з питань запобігання корупції провело антикорупційну експертизу проекту Закону України «Про хмарні послуги». Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Експертиза виявила в положеннях проекту Закону такі ризики, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень при його реалізації:

 • Проект закону не містить вичерпного переліку умов, необхідних для включення чи виключення надавача хмарних послуг до Переліку надавачів хмарних послуг, тому уповноважений орган державного регулювання у сфері використання технології хмарних обчислень публічними користувачами та надання їм хмарних послуг може ухвалювати довільне рішення.
 • Встановлення невичерпного переліку документів, що вимагаються від надавачів хмарних послуг для їх включення до Переліку, може призвести до зловживань посадових осіб Уповноваженого органу.
 • У проекті закону недостатньо чітко визначені вид, умови та підстави відповідальності надавача хмарних послуг та публічного користувача перед третіми особами, а також обсяг юридичної відповідальності кожного з учасників відповідних правовідносин.
 • У проекті закону вживаються оціночні поняття, які можуть довільно тлумачитись з корупційною метою.

Оскільки проект Закону потребує концептуального та редакційного доопрацювання, НАЗК надало рекомендації, спрямовані на вдосконалення його положень та усунення недоліків. Висновки експертизи проекту Закону із рекомендаціями НАЗК надані Комітету з питань цифрової трансформації Верховної Ради України для врахування перед другим читанням.

Експертиза проекту Закону «Про хмарні послуги» є важливою, оскільки документ визначатиме особливості використання таких послуг держорганами та сприятиме зменшенню їхніх витрат на утримання власних обчислювальних потужностей.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що парламент прийняв за основу законопроект про хмарні послуги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Вадим Кузнецов
  Вадим Кузнецов
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Олейник
  Оксана Олейник
  судья Высшего антикоррупционного суда
 • Владимир Гевко
  Владимир Гевко
  судья Хозяйственного суда Тернопольской области
загрузка...