В Україні можуть скасувати пільги зі сплати ПДВ для бізнесу з перепродажу квартир на вторинному ринку

10:46, 4 июня 2021
Нова норма не вплине на ціни на житло.
В Україні можуть скасувати пільги зі сплати ПДВ для бізнесу з перепродажу квартир на вторинному ринку
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Законопроект із поправками до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень («ресурсний», № 5600) пропонує скасування пільг зі сплати ПДВ для суб'єктів господарювання, що займаються перепродажем квартир на вторинному ринку, повідомив Міністр фінансів Сергій Марченко, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Норма проекту спрямована на суб'єкти господарювання, які мають бізнес з перепродажу квартир на вторинному ринку та створюють неконкурентні умови для забудовників, тому що не сплачують ПДВ. Ця норма не стосується фізичних осіб, оскільки вони не є платниками ПДВ», - пояснив він.

Також Марченко наголосив, що зазначена норма не вплине на ціни на житло.

Водночас перший продаж нового житла продовжить обкладатися ПДВ. Також зберігається пільга для першого продажу доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Марченко ще зазначив, що передбачене законопроектом збільшення ставки на дохід фізосіб до 18% стосується лише доходів, отриманих від продажу третього та наступних об'єктів нерухомості протягом одного року.

«Ця норма не стосується пересічних громадян. Продаж трьох і більше об'єктів нерухомості за рік - це бізнес», - наголосив він.

При цьому чинні ставки ПДФО для продажу протягом року першого об'єкта нерухомості (0%) і другого (5%) залишаються без змін.

Раніше ми писали, як зміняться податки з відчуження нерухомості: Рада готується ухвалити податкову амністію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде