Надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей: до законодавства пропонують внести зміни

13:39, 25 ноября 2021
Автори наголошують, що завданням законопроекту є вирівнювання у правах працівників жіночої та чоловічої статі.
Надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей: до законодавства пропонують внести зміни

До Верховної Ради подано законопроект №6343 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

У зв’язку з тим, що станом на сьогодні норми Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» не забезпечують рівності прав жінки і чоловіка стосовно можливостей отримання цієї додаткової відпустки, хоча в той же час вони мають рівні обов’язки щодо виховання дітей і несуть рівну відповідальність за їх фізичний, психічний, моральний і духовний розвиток, пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, доповнивши главу V «Час відпочинку» статтею 76-1 зі змістом про додаткові відпустки працівникам, якою встановлюються, що:

«Працівнику, який має двоє або більше дітей віком до 15 років, або …., надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу).

Зазначена відпустка може бути поділена за домовленістю між батьками (опікунами, усиновлювачами) на їх розсуд та використана одночасно чи в різні строки.».

У зв’язку з тим, що глава V «Час відпочинку» доповнюється статтею про додаткову відпустку працівників, а не жінок, стаття 1821 глави ХІІ «Праця жінок» вилучається», - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом вносяться аналогічні зміни до частини 1 статті 19 Закону України «Про відпустки».

Автори наголошують, що завданням законопроекту є вирівнювання у правах працівників жіночої та чоловічої статі, які мають дітей, а також батьків, які не є подружжям, у їх можливостях стосовно отримання додаткової відпустки для приділення більшої уваги своїм дітям.

Також в Україні планують встановити єдиний мінімальний розмір аліментів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...