Набув чинності закон про регулювання питання трансплантації анатомічних матеріалів

16:22, 10 января 2022
Закон врегульовує надання медичної допомоги методом трансплантації задля підвищення ефективності та кількості відповідних оперативних втручань.
Набув чинності закон про регулювання питання трансплантації анатомічних матеріалів
Джерело фото: dp.tax.gov.ua

7 січня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№ 1967-ІХ), передає пресслужба Верховної Ради України.

Документ (реєстр. № 5831), прийнятий Верховною Радою України 16 грудня минулого року, опубліковано у газеті «Голос України» 6 січня.

Закон врегульовує надання медичної допомоги методом трансплантації задля підвищення ефективності та кількості відповідних оперативних втручань, що дасть можливість врятувати життя більшій кількості наших громадян.

Законодавчі зміни врегульовують перехід з 1 січня 2024 року на фінансування лікування методом трансплантації за програмою медичних гарантій для забезпечення подальшого розвитку цього напряму медичної допомоги в Україні.

Акт також:

— уточнює термінологію та основні принципи трансплантації;

— уповноважує Міністерство охорони здоров’я затверджувати умови й порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки та використання окремих анатомічних матеріалів;

— розширює коло осіб, уповноважених на ухвалення рішення щодо вилучення анатомічних матеріалів, вибору реципієнта, проведення трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з цим процесом;

— надає можливість оформляти згоду на використання органів після смерті в електронному вигляді.

Окрім цього, Закон уточнює окремі положення процедури надання згоди на донорство та скасовує можливість призначення особою свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство.

Згідно із прикінцевими положеннями, Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців 11 і 12  підпункту 7 пункту 4 розділу I цього Закону, які почнуть діяти з 1 грудня 2022 року.

Кабінету Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

— забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації його положень;

— привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

— забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Раніше ми детально писали про цей документ.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Как будут отбирать членов ВККС: второе заседание Конкурсной комиссии, ПРЯМОЙ ЭФИР
Как будут отбирать членов ВККС: второе заседание Конкурсной комиссии, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Аліменко
    Володимир Аліменко
    заступник голович Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Микола Русинчук
    Микола Русинчук
    суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
загрузка...