Обшуки в Окружному адмінсуді Києва — не більш, ніж спроба залякати судову систему

15:47, 27 июля 2019
Дії НАБУ та УСР ГПУ були спрямовані на створення залякуючої для інших суддів «картинки».
Обшуки в Окружному адмінсуді Києва — не більш, ніж спроба залякати судову систему

Святослав Пограничний,
шеф-редактор
«Судово-юридичної газети»,
доктор філософії в галузі права

Як відомо, 26 липня НАБУ спільно з управлінням спецрозслідувань ГПУ під процесуальним керівництвом Сергія Горбатюка провели обшуки в Окружному адміністративному суді міста Києва. Причому, не просто провели, а супроводжували все це гучною прес-конференцією, в ході якої продемонстрували «кіно» з начебто розмовами керівництва суду з різними особами. Підозри нікому пред’явлено не було, і судячи з заяв Горбатюка, було дуже важко «нашкребти» підстави навіть на обшук. Саме тому, санкція була видана чернігівським райсудом лише на обшук в службових кабінетах обслуговуючого персоналу суду - а не у кабінетах самих суддів.

Найбільш незрозуміло, причому до «справ Майдану», які веде Горбатюк (до речі, результату по ним досі немає), питання повноважень членів ВККС? Адже чомусь саме в рамках цієї справи УСР ГПУ та НАБУ проводили обшук. На це питання ані він, ані керівник НАБУ так і не дали чіткої відповіді.

Звертає на себе увагу й те, що видача санкції на обшук цікавим чином співпадає з допитом колишнього керівництва держави. Якщо не вистачає доказів, зроби яскравий піар-хід, - очевидно, саме на це була розрахована прес-конференція Артема Ситника та Сергія Горбатюка, які були призначені на посаду ще минулою владою.

«Інформації, навіть яка була зараз показана, дуже багато, і її ще потрібно буде перевіряти. Але ті тези, які були озвучені це те, що «на нашу думку» вже встановлено, де ми вважаємо, що є достатньо доказів для оголошення підозри», — невпевнено заявив під час прес-конференції Артем Ситник. Отже, виникає логічне питання, яким чином НАБУ та ГПУ оприлюднює неперевірену інформацію та яка мета цього?

З цього слідує, що дії НАБУ були спрямовані на створення залякуючої для інших суддів «картинки»: мовляв, ми можемо приїхати і до вас, заперти в приміщенні на весь день, не допускати адвокатів тощо. Внаслідок слідчої дії робота суду була повністю паралізована, зірвані судові засідання, вимкнена система фіксації. Особи, які не представилися, не допускали звичайних людей та адвокатів до приміщення суду та утримували в ньому суддів, помічників та секретарів.

Судді вже заявили, що записи сфальсифіковані, фрази вирвані з контексту, тому що голоси суддів є в публічному доступі, зокрема перебувають на контрольних зразках аудіозаписів судових справ і на дисках, які видаються учасникам процесу. Отже, без належних експертиз, без підтвердження справжності голосів на «плівках» Ситник та Горбатюк дозволили собі робити публічні звинувачення, хоча добре розуміють, що це лише піар-хід.

Фактично це була спроба рейдерського захоплення та розправи над судом, який ухвалює рішення у справах державного значення, зокрема, щодо тарифів на газ та тепло, втручання представників попередньої влади у виборчий процес США, справи щодо Привату.

Одначе самі судді Окружного адмінсуду не думають здаватися. Наразі підготовлені відповідні процесуальні документи та керівники НАБУ і УСР ГПУ можуть понести відповідальність за фабрикуваня аудіозаписів, безпідставні звинувачення, розповсюдження недостовірної інформації та, найголовніше, за пряме втручання у діяльність суду.

Є сподівання, що нове керівництво держави не допустить такого відвертого знущання правоохоронців на судовою гілкою влади та нарешті забезпечить суддям можливість незалежно вершити правосуддя, адже сам суд є останньою надією багатьох громадян на справедливість та захист від неправомірних дій інших гілок влади, у тому числі, неправомірних дій правоохоронців.

Як проходив обшук, дивіться в сюжеті Право ТВ.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Григор’єва
  Ірина Григор’єва
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Юлія Лозко
  Юлія Лозко
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Василь Непочатих
  Василь Непочатих
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...