Ухвалення антикоронавірусного закону непрофільним комітетом: коментар депутатів

09:50, 20 марта 2020
Головним для антикоронавірусного закону було визначено Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Ухвалення антикоронавірусного закону непрофільним комітетом: коментар депутатів

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» був ухвалений Верховною Радою 17 березня 2020 року. У якості законопроекту він був зареєстрований в парламенті за № 3219 від 16 березня 2020 року. Головним Комітетом для нього було визначено Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. «Судово-юридична газета» звернулася за коментарем до народних депутатів стосовно законності і відповідності процедурі такого рішення.

Народний депутат, член «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар підкреслила, що «законопроект комплексний, але в частині внесення змін до кодексів однозначно потребував висновку профільного комітету з питань забезпечення правоохоронної діяльності, чого не було зроблено».

Перший заступник голови Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Валерій Дубіль не погодився із цим, зазначивши, що ініціативи не залежать від комітету, де працює народний депутат.

«Згідно із Конституцією нашої держави, одним із суб’єктів законодавчої ініціативи є народний депутат – представник народу України. І направленість цих ініціатив не залежить від того, в якому профільному комітеті Ради працює депутат. Розгляд законопроектів у профільних комітетах носить виключно рекомендаційний характер, адже рішення про ухвалення законопроекту приймає не профільний комітет, а більшість депутатів Верховної Ради шляхом відкритого голосування на сесійному засіданні. Це і є сутність демократичної процедури законотворчого процесу»,  відзначив депутат.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що через коронавірус Верховна Рада тимчасово скасовує санкції за прострочення кредитів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Инна Шутенко
  Инна Шутенко
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Константин Ефименко
  Константин Ефименко
  судья Одесского окружного административного суда
 • Антон Пекный
  Антон Пекный
  заместитель председателя Херсонского окружного административного суда
 • Виктория Хомякова
  Виктория Хомякова
  судья Херсонского окружного административного суда