Олег Прудивус: Для очищення судової системи від корупції необхідно забезпечити її гідне фінансування

16:18, 1 октября 2020
Член ВРП Олег Прудивус під час Комітету вказав, що для зміцнення судової системи і очищення її від корупції необхідно забезпечити гідне і незалежне фінансування судової влади.
Олег Прудивус: Для очищення судової системи від корупції необхідно забезпечити її гідне фінансування
Вища рада правосуддя

Член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус взяв участь у засіданні парламентського Комітету з питань правової політики. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Він підкреслив, що наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №4135, який передбачає впровадження Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розробленої Національним агентством з питань запобігання корупції та схваленої Кабінетом Міністрів України. Одним із пріоритетів, визначених цим документом, на переконання його авторів, є забезпечення невідворотності покарання за корупцію.

«Втім, якщо йдеться про боротьбу з корупцією в державі, ми мусимо дбати про основні чинники, які, в першу чергу, запобігають корупції», – зауважив Олег Прудивус. За його словами, для зміцнення судової системи і очищення її від корупції необхідно забезпечити гідне і незалежне фінансування судової влади.

На думку Олега Прудивуса, ситуація, яка склалась у судовій системі, є вкрай складною. На ефективність роботи судів впливають проблеми кадрового забезпечення та тотальне недофінансування. «Слід зазначити, що тільки за останні місяці в західних регіонах України звільнилось близько 30 % працівників апаратів судів. Уявіть, що на нас чекає найближчим часом!» – звернувся до народних обранців член ВРП.

Своєю чергою, заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев повідомив, що сьогодні є можливість виділити на потреби судової системи близько 400–500 млн грн, але постає питання щодо визначення джерела цих коштів. «Ми будемо шукати це джерело та продовжуємо дискусії з Державною судовою адміністрацією України із цього приводу», – наголосив він.

Присутня на засіданні Комітету заступник Голови ДСА України Людмила Гізатуліна повідомила, що згідно з розрахунками до кінця року тільки на виплату заробітної плати працівникам апаратів судів потрібно понад 527 млн грн, ще 116 млн грн не вистачає для нарахувань у фонд оплати праці. «Крім того, неможливо спрогнозувати ситуацію з виконанням судових рішень на користь суддів щодо компенсації недоотриманої суддівської винагороди відповідно до рішення Конституційного Суду України. Таких позовів вже близько 400», – зазначила представниця ДСА України.

За результатами обговорення члени парламентського Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді:

- доручити Міністерству фінансів Україні надати Комітету пропозиції стосовно перерозподілу бюджетних коштів задля фінансування потреб судової системи;

- рекомендувати Кабінету Міністрів України терміново розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо збільшення видатків на фінансування потреб судової влади для забезпечення виплати судової винагороди, заробітної плати працівникам апаратів судів та фінансування поточних видатків на здійснення судочинства в повному обсязі у 2020 році;

- надіслати це рішення Прем’єр-міністру України та Міністру фінансів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Іванов
  Андрій Іванов
  суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
 • Галина Бондаренко
  Галина Бондаренко
  суддя Голосіївського районного суду міста Києва
 • Ольга Кролевець
  Ольга Кролевець
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Сергій Стефанишин
  Сергій Стефанишин
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
загрузка...