Антикоркомітет висловив зауваження до антикорупційного законопроекту Зеленського

17:30, 1 декабря 2020
Законопроект не викликав великого обговорення, але за оголошене зауваження підтримала абсолютна більшість депутатів.
Антикоркомітет висловив зауваження до антикорупційного законопроекту Зеленського

1 грудня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на своєму засіданні розглянув президентський законопроєкт №4434 щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування. У рамках цього законопроєкту Президент України запропонував, зокрема, повернути до Кримінального кодексу статті про відповідальність за умисно недостовірне декларування.

Законопроєкт передбачає дві нові статті у ККУ – декларування недостовірної інформації та неподання декларації. «Судово-юридична газета» вже писала про те, що відповідно до пропозицій Президента посадовцям вигідніше просто не подавати декларацію, аніж подавати недостовірні відомості.

Великого обговорення проєкт акта не спровокував. Комітет ухвалив рішення висунути лише одне зауваження до його змісту – у депутатів виникли питання щодо доцільності виведення з переліку посадовців, які підлягають спеціальній перевірці, вищого офіцерського складу. У підсумку, депутати майже одностайно проголосували за визнання законопроєкту таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства із вищезгаданим зауваженням.

Також сьогодні свою підтримку цьому законопроєкту Володимира Зеленського висловило НАЗК. У агентстві позитивно оцінили пропозицію повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Раніше ми повідомляли про те, як будуть відновляти відповідальність за брехню у деклараціях на підставі законопроєктів Дениса Монастирського та Володимира Зеленського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ольга Совгиря о реформе Конституционного Суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Александр Шевченко
  Александр Шевченко
  судья Харьковского окружного административного суда
 • Татьяна Гордиенко
  Татьяна Гордиенко
  судья Николаевского окружного административного суда
 • Евгений Марич
  Евгений Марич
  судья Николаевского окружного административного суда
загрузка...