Заборонено лаятися і пліткувати: нові правила етичної поведінки державних службовців

16:08, 4 июня 2021
Правила етичної поведінки стосуються державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Заборонено лаятися і пліткувати: нові правила етичної поведінки державних службовців

Державним службовцям під час виконання посадових обов’язків заборонено кричати, лаятися, пліткувати і коментувати дописи у соціальних мережах, якщо це може завдати шкоди репутації державних органів. Про це йдеться у Загальних правилах етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Зокрема, у правилах прописано, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов'язків повинні виявляти стриманість у разі критики чи образ з боку громадян, зауважувати щодо неприйнятності такої поведінки і необхідності дотримання норм ввічливого спілкування.

Також вони «повинні утримуватися від поширення інформації, зокрема розміщення коментарів на вебсайтах і у соціальних мережах, що можуть завдати шкоди репутації державних органів та органів місцевого самоврядування».

Крім того, чиновники повинні не допускати:

 • використання нецензурної лексики, підвищеної інтонації;
 • принизливих коментарів щодо зовнішнього вигляду, одягу, віку, статі, сімейного стану або віросповідання особи;
 • поширення чуток, обговорення особистого або сімейного життя колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;
 • впливу приватних, сімейних, суспільних або інших стосунків чи інтересів на його (її) поведінку та прийняття рішень під час виконання своїх посадових обов'язків;
 • прояву будь-якої з форм дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;
 • дій сексуального характеру, виражених словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.

Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні запобігати виникненню конфліктів з громадянами, керівниками, колегами та підлеглими.

Крім того, у правилах прописано, що державні службовці повинні з повагою ставитися до державних символів України, використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов'язків.

Одягатися державні службовці мають в офіційно-діловий одяг.

Керівники зобов'язані вжити заходів щодо припинення виявленого порушення чиновників, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також поінформувати спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, чи потрібно державним службовцям категорії «В» подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...