Кабмін змінив умови навчання в дитячих садках

08:20, 29 июля 2021
Кабінет Міністрів схвалив розроблену МОН постанову, яка регулює навчання дітей з особливими потребами.
Кабмін змінив умови навчання в дитячих садках
Джерело фото: фото із вільних джерел

Кабінет Міністрів України схвалив на своєму засіданні розроблений Міністерством освіти і науки України (МОН) проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530», яка запроваджує обов’язковість інклюзивних груп у дитячих садках.

Відповідно до постанови, запроваджено 5 рівнів підтримки дітей з особливими потребами: від труднощів І ступеня прояву (незначні чи поодинокі) у дітей, яким надаватиметься підтримка першого рівня (визначається та надається у закладі освіти), до труднощів V, найтяжчого ступеня прояву, тобто дітям надаватиметься підтримка, яка визначається фахівцями та зазначається у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Зокрема, кількість дітей у групах з особливими освітніми потребами має становити не більше трьох осіб: не більше однієї дитини, яка потребує 4-5 рівня підтримки, не більше двох, які потребують 3 рівня, і не більше трьох, які потребують 2 рівня.

При цьому для дітей з особливими потребами складаються індивідуальні програми розвитку. Програму розробляють психолого-педагогічні працівники закладу, склад яких затверджує керівник.

Для всіх дітей з особливими освітніми потребами, незалежно від визначеного рівня підтримки, команда психолого-педагогічного супроводу складає індивідуальну програму розвитку, а для тих дошкільнят, які цього потребують, – індивідуальний навчальний план.

Для того, аби отримати підтримку І рівня, необхідна заява від батьків або опікунів дитини на ім’я директора закладу. Після цього формується команда психолого-педагогічного супроводу, яка визначає, чи потрібно надавати підтримку першого рівня, чи батькам з дитиною необхідно звернутися до інклюзивно-ресурсного центру. На підставі рішення супроводу складається індивідуальний навчальний план дитини.

Якщо інформація про рівень підтримки, якої потребує дитина, не міститься у висновку інклюзивно-ресурсного центру, то вона розподіляється у групу закладу дошкільної освіти відповідно до рекомендацій команди психолого-педагогічного супроводу та складності порушень.

Відзначимо, дія постанови не поширюється на будинки-інтернати, ясла-садки компенсуючого типу, будинки дитини тощо.

Раніше Кабмін змінив умови кредитування науковців та вчителів для купівлі житла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...