Епопея триває: у Києво-Могилянській академії вчетверте зробили спробу обрати президента

08:30, 24 сентября 2021
У НаУКМА з 2019 року не можуть обрати президента.
Епопея триває: у Києво-Могилянській академії вчетверте зробили спробу  обрати президента
Джерело фото: bigkyiv.com.ua

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) вчетверте не змогли обрати президента. У другому турі виборів жоден з кандидатів не зміг набрати більше 50% голосів від тих, хто проголосував.

За результатами першого туру, який відбувся 17 вересня, Олександра Гуменна (декан факультету економічних наук, Гарант PhD-програми «Менеджмент»,  доцент кафедри маркетингу та управління бізнесом, факультет економічних наук НаУКМА) отримала 173 голоси із 588 тих, хто міг брати участь у голосуванні (29,4% від тих, хто міг голосувати), Сергій Квіт (доктор філологічних наук, професор, другий президент НаУКМА (2007-2014), голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти)  – 165 (28,1%), третім став Денис Азаров (декан факультету правничих наук,  кандидат юридичних наук, доцент, член науково-методичної комісії МОН України за спеціальністю «Право», співавтор бакалаврського та магістерського стандартів вищої освіти України тощо) - 126 (21,4%).

До другого туру вийшли саме Олександра Гуменна і Сергій Квіт.

У другому турі Олександра Гуменна  отримала 228 голосів (48.8%); Сергій Квіт — 214 голосів (45.8%). Не підтримали жодного кандидата 23 виборці. Зіпсовано було два бюлетені.

Не взяв участь у голосуванні 121 виборець.

Таким чином, жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів від тих, хто проголосував. Отже, згодом будуть призначені нові вибори.

Нагадаємо, епопея з виборами очільника вишу триває з 2019 року.

11 жовтня 2019 р. наказом Міністра освіти і науки України було оголошено конкурс на зайняття посади ректора (президента) НаУКМА.

5 лютого та 12 лютого 2020 р. (у два тури) відбулось голосування за кандидатів на посаду президента (5 осіб у першому турі, 2 - у другому). Проте жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів від загальної кількості виборців, що надало би право МОН призначити президента НаУКМА (відповідно до норм Закону України «Про вищу освіту»  та  Статуту НаУКМА). 

19 серпня 2020 року знову оголошено конкурс на зайняття посади президента НаУКМА. 

Вибори призначено на 11 листопада 2020 р.

11 та 19 листопада 2020 р. (у два тури) відбулось голосування за кандидатів на посаду президента (3 особи у першому турі, 2 - у другому). Проте жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів від загальної кількості виборців. 

Нарешті 4 грудня 2020 року знову оголошено конкурс  на зайняття посади президента НаУКМА, який так само не визначив нового очільника вишу.

У квітні цього року у другому турі за Олександру Гуменну проголосувало 176 осіб (46%);

за Дениса Азарова проголосувало 156 осіб (40.7%);

не підтримали жодного кандидата 45 осіб (11.7%). Таким чином ректора обрати не змогли.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що 24 березня у Київському національному університеті (КНУ) імені Тараса Шевченка відбувся другий тур виборів. Переконливу перемогу здобув проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...