Стало відомо, хто очолив Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

13:46, 12 января 2022
Сергія Квіта призначили головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Стало відомо, хто очолив Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти
Джерело фото: МОН

12 січня Кабмін призначив Сергія Квіта головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). У 2007 -2014 роках він був президентом Національного університету «Києво-Могилянська академія». У 2014-му був призначений на посаду Міністра освіти і науки України.

Заступником голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти призначили Андрія Бутенка.

Нагадаємо, що 13 жовтня постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду скасовано рішення про затвердження складу НАЗЯВО. Зокрема Суд визнав незаконним рішення Конкурсної комісії з відбору членів НАЗЯВО, яке було ухвалене 5 грудня 2018 року, та скасував його. Крім того, протиправним було визнано розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження відповідного складу. Відповідно, орган, який розробляє положення про акредитацію освітніх програм; проводить  акредитацію освітніх програм, розробляє вимоги до рівня наукової кваліфікації осіб, які здобувають наукові ступені тощо, виявився неповноважним.

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак відзначив, що НАЗЯВО не може зараз приймати рішення, однак це не ставить під загрозу раніше видані дипломи студентам та акредитації вишам, однак «це ставить під певний ризик видачу дипломів магістрам, які будуть випускатися із закладів вищої освіти в грудні і січні, та набір іноземних студентів, бо набір таких студентів за неакредитованими спеціальностями заборонений».

2 листопада Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти» (№ 6197), яким передбачено можливість МОН призначити тимчасовий склад НАЗЯВО без проведення конкурсу.

Також Кабмін провів ряд кадрових змін у Мінкульті. Нагадаємо, раніше Рахункова палата висловила ряд зауважень до організації роботи у МКІП.

Отже, звільнено/погоджено звільнення:

Дуля Ярему Миколайовича з посади державного секретаря Міністерства культури та інформаційної політики України;

Тимчасово покладено виконання обов’язків: - державного секретаря Міністерства культури та інформаційної політики України на Філіпченко Тетяну Олександрівну.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Смирнов
  Андрій Смирнов
  заступник керівника Офісу Президента України
 • Людмила Бившева
  Людмила Бившева
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Валерій Лашевич
  Валерій Лашевич
  суддя Київського апеляційного суду
 • Євгенія Тополюк
  Євгенія Тополюк
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Варварська
  Тетяна Варварська
  заступник директора Національного антикорупційного бюро України
загрузка...