Депутати підтримали виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня: хто її отримає

08:30, 18 февраля 2022
Профільний комітет парламенту рекомендував Верховній Раді схвалити у першому читанні законопроект Кабінету Міністрів, який регулює соціальні виплати.
Депутати підтримали виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня: хто її отримає
Джерело фото: depositphotos\ yavyav
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту схвалити за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня (р. № 5832, Кабінет Міністрів України).

Проектом передбачено, щороку до 5 травня учасникам війни буде виплачуватися разова грошова допомога в розмірі 35 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (з 1 січня він складає 2393 грн, то 35% - це 837,55 грн).

Дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, виплачуватимуть допомогу 55 відсотків прожиткового мінімуму (1316,15 грн).

Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, виплачується щороку, до 5 травня, допомога у розмірі 255 відсотків прожиткового мінімуму, неповнолітнім в’язням концентраційних таборів  85 відсотків прожиткового мінімуму, колишнім в’язням таборів з інвалідністю I групи — 255 відсотків, II групи — 225 відсотків, III групи — 195 відсотків прожиткового мінімуму тощо.

Депутати вирішили допрацювати даний законопроект. Голова комітету Галина Третьякова нагадала про свій намір відв’язати виплати від прожиткового мінімуму.

Також депутати рекомендували схвалити за основу кабмінівський законопроект про соціальну роботу р. № 6415. Ним визначено основні поняття, такі як: випадок, спричинений складними життєвими обставинами, кризова ситуація, соціальна робота тощо. 

Проектом передбачено, що організацію соціальної роботи в територіальній громаді забезпечує виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, районна у  містах Києві та Севастополі державна адміністрація або соціальний менеджер.

До повноважень соціального менеджера, зокрема, належить: планування соціальної роботи, надання соціальних послуг у територіальній громаді; залучення ресурсів для проведення такої роботи і надання соціальних послуг тощо.

Соціальну роботу з особою, сім'єю, групою осіб  проводить фахівець із соціальної роботи. До його повноважень, зокрема, належить виявлення та діагностування складних життєвих обставин в осіб або сімей; проведення оцінювання потреб у соціальних послугах осіб або сімей для прийняття рішення щодо надання або відмови у наданні соціальних послуг тощо.

Соціальну роботу (в частині надання соціальних послуг) у закладах, установах, організаціях комунального та недержавного сектору здійснює соціальний працівник. До його повноважень належить: оцінювання індивідуальних потреб особи для надання їй соціальної послуги відповідно до прийнятого рішення щодо надання соціальної послуги; надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до результатів оцінювання їх потреб тощо.

Соціальна робота ведеться на рівнях: особи; сім'ї, групи осіб; територіальної громади.

Також у проекті передбачено норми про корекційну роботу, супроводження та наставництво.

Решту законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня (р. № 5832-1, н.д. Королевська Н. та інші), про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня (р. № 5089 доопрацьований, н.д. Королевська Н. та інші),  про порядок призначення житлових субсидій домогосподарствам на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (р. № 6031, н.д. Тимошенко Ю. та інші) члени комітету не підтримали.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що голова профільного комітету внесла до парламенту постанову про прийняття за основу кабмінівського законопроекту про роботу вагітних.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook, Viber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Гелета
  Світлана Гелета
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Ганна Коломієць
  Ганна Коломієць
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
 • Оксана Рудніченко
  Оксана Рудніченко
  суддя Київського апеляційного суду