Чиновникам дозволили працювати з-за кордону, голова Ради суддів відреагував: «А чи гідні такі чиновники після виїзду своїх посад»

10:51, 24 марта 2022
Чиновники офіційно можуть працювати за межами України. Голова Ради суддів України Богдан Моніч висловив обурення з цього приводу: «Хто з посадовців категорій «А» і «Б», та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад? Чи може собі дозволити Держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж?».
Чиновникам дозволили працювати з-за кордону, голова Ради суддів відреагував: «А чи гідні такі чиновники після виїзду своїх посад»
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Окремим державним службовцям дали унікальну преференцію – працювати на державний орган дистанційно з-за меж України. 

Про це стало відомо з наказу Голови Національного агентства з питань державної служби (НАДС). З цього приводу Голова Ради суддів України Богдан Моніч написав листа голові НАДС, яка видала цей наказ.

«Ваш наказ «Про внесення зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» №20-22 від 17 березня 2022 року та наступне роз'яснення №150 від 22 березня 2022 року, якими Ви дозволяєте здійснювати виконання функцій Держави з-за її меж, фактично нівелює всі принципи державної служби, хоча й декларує, на перший погляд, благородну мету.

Дозволю собі зазначити, що як Голова НАДС Ви знаєте, що судді уповноважені на виконання функцій держави, а більшість працівників апарату судів є державними службовцями. Також Ви знаєте, а якщо ні, то я Вам скажу, що 14 березня 2022 року, Рада суддів України на своєму позачерговому засіданні розглянула питання, яким регламентувалися окремі питання участі суддів у спротиві російським загарбникам і прийняла відповідне рішення, де серед іншого було вказано на особливості трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном, у якому чітко зазначено, що «дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України», а вирішення усіх інших організаційних питань покладено на органи та установи системи правосуддя. 

У цьому зв’язку у мене питання, як, керуючись Вашим наказом і роз’ясненнями до нього, здійснювати правосуддя суддям, які виїхали за межі держави? Як працівники апаратів судів мають здійснювати організацію судового процесу? Хто з посадовців категорій «А» і «Б», та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад? Чи може собі дозволити Держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж? А з яких країн? Можливо з території самопроголошених республік? Зрештою, якщо продовжити логічний ряд, то чи можуть наші військові, а у більшості вони теж державні службовці, бити ворога і захищати Україну за її межами?» - зауважив він.

 Нижче наводимо повний текст повідомлення РСУ та листа голови РСУ.

 "Голова РСУ просить керівництво НАДС додатково роз'яснити можливість дистанційної роботи з-за меж України

 Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з відкритим листом  до Голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) пані Наталії Алюшиної з проханням додатково надати роз'яснення щодо наказу НАДС, яким державним службовцям надається   можливість дистанційної роботи з-за меж України.

У відкритому зверненні Голова РСУ Богдан Моніч звертає увагу посадовиці «на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби».

Шановна пані Голово! 

Засвідчую Вам свою глибоку повагу як людині й очільниці державного органу, що опікується працівниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших структур, які мають статус державного службовця від найнижчої до найвищих категорій.

Впродовж років Ви, як Голова, дбали не тільки про створення й дотримання належних умов й оплати праці державних службовців, а й у партнерстві з іншими державними структурами слідкували за дотриманням ними усіх принципів державної служби, бездоганних правил поведінки у суспільстві, таких норм як доброчесність, справедливість, наявність високих моральних якостей на рівні з бездоганним професіоналізмом.

Хоча, звичайно, не все вдалося, адже у переважної більшості державних службовців розмір посадового окладу не досягає навіть розміру мінімальної заробітної плати. Сьогодні це особливо боляче вдарило по працівниках тих державних органів, які постраждали найбільше та змушені були оголосити простій.

З огляду на все вищевикладене, в умовах збройної агресії росії проти нашої Держави, в умовах повномасштабної війни, у якій гине мирне населення – діти, їхні батьки, люди похилого віку, знищуються інфраструктурні об’єкти, а військовослужбовці Збройних Сил України, Сили територіальної оборони, представники всіх наявних в Україні силових та правоохоронних структур, які, дозволю собі Вам нагадати, теж є державними службовцями, чинять героїчний опір загарбникам, Ви надаєте окремим державним службовцям унікальну преференцію – працювати на державний орган , а значить на Державу – дистанційно з-за меж України. 

Ваш наказ «Про внесення зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» №20-22 від 17 березня 2022 року та наступне роз'яснення №150 від 22 березня 2022 року, якими Ви дозволяєте здійснювати виконання функцій Держави з-за її меж, фактично нівелює всі принципи державної служби, хоча й декларує, на перший погляд, благородну мету – захист представників державної служби від жахіть війни.

Дозволю собі зазначити, що як Голова Національного агентства України з питань державної служби Ви знаєте, що судді уповноважені на виконання функцій держави, а більшість працівників апарату судів є державними службовцями. Також Ви знаєте, а якщо ні, то я Вам скажу, що 14 березня 2022 року, Рада суддів України на своєму позачерговому засіданні розглянула питання, яким регламентувалися окремі питання участі суддів у спротиві російським загарбникам і прийняла відповідне рішення, де серед іншого було вказано на особливості трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном, у якому чітко зазначено, що «дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України», а вирішення усіх інших організаційних питань покладено на органи та установи системи правосуддя. 

У цьому зв’язку у мене питання, як, керуючись Вашим наказом і роз’ясненнями до нього, здійснювати правосуддя суддям, які виїхали за межі держави? Як працівники апаратів судів мають здійснювати організацію судового процесу? Хто з посадовців категорій «А» і «Б», та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад? Чи може собі дозволити Держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж? А з яких країн? Можливо з території самопроголошених республік? Зрештою, якщо продовжити логічний ряд, то чи можуть наші військові, а у більшості вони теж державні службовці, бити ворога і захищати Україну за її межами?

Запевняю Вас, що судова гілка влади чітко усвідомлює рівень своєї відповідальності за збереження демократичного устрою держави, захист верховенства права та прав і свобод людини й звертає Вашу увагу на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби. Принагідно наперед вдячний за чітку відповідь на поставлені питання.

З вірою в Перемогу 

Голова Ради суддів України Богдан Моніч»

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде