В Минцифры ответили, возьмут ли на себя построение электронного правосудия и развитие ЕСИТС, эксклюзив

10:11, 25 января 2023
Ранее была озвучена информация, что вопросы внедрения ЕСИТС могут передать от ГСА в Минцифру.
В Минцифры ответили, возьмут ли на себя построение электронного правосудия и развитие ЕСИТС, эксклюзив

Как ранее писала «Судебно-юридическая газета», на заседании круглого стола в ВСП было отмечено, что в скором времени будет проведен аудит создания электронного суда, во время которого расставят все точки над «i» относительно дальнейшей судьбы ЕСИТС (Единой судебной информационно-телекоммуникационной системы) . Возглавит эту рабочую группу председатель Комитета ВР по правовой политике Денис Маслов.

К процессу, как прокомментировал «Судебно-юридической газете» Денис Маслов, может приобщиться лично Министр цифровой трансформации Михаил Федоров.

«У нас є порозуміння у цьому процесі. Ми вважаємо, що до нього має бути залучено Міністерство цифрової трансформації, як один з лідерів цього процесу, і безпосередньо міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. У нас вже були перемовини, серія зустрічей між нашими міжнародними партнерами, які готові виділяти кошти на цей проект.

Спочатку це буде технічний аудит. Відповідальним за його проведення і координацію процесу з технічної частини, ми вважаємо, має бути Міністерство цифрової трансформації, я сподіваюсь, що міністр цифрової трансформації підтвердить вже публічно свій обов’язок і свою особисту долученість до цього процесу.

Проект технічного завдання нами вже розроблено, і він зараз знаходиться на погодженні у наших європейських та американських партнерів. Після того, як він фіксується Міністерством цифрової трансформації, ми можемо проводити технічний аудит з конкретними рекомендаціями щодо подальшої розбудови системи електронного судочинства. Відверто – які модулі у пріоритеті, які потрібно робити «з нуля» або ж всю систему треба робити «з нуля».

Тому перший етап проведення технічного аудиту ми будемо координувати на базі нашого Комітету разом з Міністерством цифрової трансформації та нашими партнерами, звичайно, ДСА, представниками Верховного Суду.

Після висновку технічного аудиту формулюються конкретні рекомендації, так звана roadmap, разом з фінансуванням цього проекту.

Сьогодні, я відчуваю, є довіра міжнародних партнерів і є розуміння, що Міністерство цифрової трансформації готове нам допомагати у розбудові цієї системи», - зазначив Денис Маслов.

У відповідь на запит «Судово-юридичної газети» стосовно долі ЄСІТС Мінцифра пояснила наступне.

«Міністерство цифрової трансформації України за результатами опрацювання запиту на інформацію Судово-юридичної газети від 28.12.2022 No 28-12/2022 щодо участі Мінцифри, зокрема, особистої участі Федорова Михайла Альбертовича у складанні завдання на проведення технічного аудиту та проведенні технічного аудиту стосовно запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), ролі Мінцифри та особисто Міністра в процесі технічного аудиту ЄСІТС, щодо утворення відповідної робочої групи, а також строків проведення технічного аудиту ЄСІТС та можливих ухвалених рішень за його наслідками в межах компетенції повідомляє.

Інформуємо, що Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у грудні 2022 року долучився до участі в робочій зустрічі, організованій головою Комітету Верховної Ради України з питань правової політики – Денисом Масловим, на якій обговорювалось питання проведення технічного аудиту ЄСІТС з міжнародними партнерами USAID та P-Justice, зокрема щодо вибору методики та вимог до технічного завдання аудиту ЄСІТС.

Під час обговорення на цій робочій зустрічі озвучувались орієнтовні терміни проведення технічного аудиту до 4 місяців.

Однак, остаточний термін буде встановлено у вимогах до технічного завдання, яке буде сформовано за результатами обговорень на спільних зустрічах з міжнародними партнерами та усіма зацікавленими учасниками, які брали участь в обговоренні таких вимог.

Після проведення технічного аудиту питання щодо подальшого розвитку електронного суду, зокрема, трансформація діючої системи чи обрання нової концепції побудови електронного суду, будуть вирішуватись спільно з Вищою радою правосуддя, Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики», - зазначено у відповіді першого заступника міністра Олексія Вискуба.

Автор: Наталья Мамченко

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового председателя Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда, онлайн
Избрание нового председателя Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда, онлайн
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Аркадій Бущенко
    Аркадій Бущенко
    суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
  • Ірина Васильєва
    Ірина Васильєва
    суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду