Мінфін розбирається, чому в одних судах апарат отримує 40-50 тисяч грн, а в інших виживають за копійки: коментарі соцмереж

14:23, 2 марта 2021
Мінфін отримує сотні звернень від судів щодо недостатнього фінансового ресурсу.
Мінфін розбирається, чому в одних судах апарат отримує 40-50 тисяч грн, а в інших виживають за копійки: коментарі соцмереж

Питання удосконалення системи управління та розподілу коштів перебуває у площині компетенції їх головного розпорядника. Від того, які критерії розподілу ресурсів використовує він, залежатиме в цілому функціонування системи та, зокрема, належна оплата праці працівників.

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

«На прикладі діяльності Державної судової адміністрації розглянемо наслідки прийнятих неефективних управлінських рішень. Аналіз наданої ДСА інформації свідчить про наявність суттєвих прогалин у розподілі у 2021 році ресурсу між судами, іншими органами й установами системи правосуддя, а їх ‒ 678», ‒ наголосив заступник Міністра фінансів.

Тому, за словами Романа Єрмоличева, виникає питання, чому, коли держава в межах можливостей державного бюджету забезпечує фінансування судової системи, одні працівники судів отримують «голі» ставки, а інші суттєві надбавки та премії. 

«Нині Мінфін отримує сотні звернень від судів щодо недостатнього фінансового ресурсу на здійснення судами повноважень, зокрема про відсутність коштів на виплату заробітної плати. Ми бачимо, що в окремих судах виплати заробітної плати ледь сягають пару тис. грн, в інших 20-30 тис. грн, а дехто отримує 30-50 тис. гривень. Це неприпустимий факт. І тут ідеться не про виплати суддям, які отримують належну заробітну плату понад 100 тис. грн, а про працівників апаратів судів», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів.

Отже, як бачимо, в одних місцевих судах середньомісячна заробітна плата працівників апаратів сягає розміру до 30 тис. грн, тоді як в інших місцевих судах не забезпечено навіть обов’язкових складників заробітної плати працівників (розмір середньомісячної заробітної плати становить до 5 – 6 тис. гривень).

«Водночас слід наголосити, що середньомісячну зарплату працівників апаратів усіх територіальних управлінь ДСА передбачено у розмірі від 23,8 до 30,6 тис. грн, працівників служби судової охорони – 21,5 тис. грн, в апараті ДСА – 44,7 тис. грн, Вищої кваліфікаційної комісії суддів – 60,1 тис. грн, Національної школи суддів України ‒ 54,1 тис. гривень», ‒ зазначив Роман Єрмоличев.

За його словами, питанню додаткового фінансування судової влади у 2021 році має передувати справедливий перерозподіл ДСА як головного розпорядника коштів наявного ресурсу між судами та установами в системі правосуддя, а також затвердження ДСА нормативів фінансового забезпечення судів та установ, що дасть можливість використовувати їх для планування обсягу видатків на судову владу з урахуванням прогнозних макропоказників розвитку економіки та фінансових можливостей бюджету.

Позицію Мінфіну стосовно фінансування судової системи активно обговорюють у соцмережах.

Раніше ми розповідали, що наднизька заробітна плата працівників апаратів судів, критична нестача найнеобхіднішого для ефективної діяльності судів та цілком ймовірний відтік кадрів з апаратів судів, скоріш за все, стануть постійними супутниками судової влади протягом всього 2021 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых избирает члена Высшего совета правосудия, онлайн
Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых избирает члена Высшего совета правосудия, онлайн
Сегодня день рождения празднуют
 • Нінель Маринчак
  Нінель Маринчак
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Тетяна Балась
  Тетяна Балась
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Світлана Корой
  Світлана Корой
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Юрій Тітов
  Юрій Тітов
  член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в 2014-2019 рр.
 • Олеся Чудак
  Олеся Чудак
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва