ВАКС повернув клопотання про встановлення стороні захисту строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування

15:13, 15 января 2021
Клопотання повернули детективу НАБУ.
ВАКС повернув клопотання про встановлення стороні захисту строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування

До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання детектива НАБУ щодо встановлення стороні захисту (трьом підозрюваним та їх захисникам) строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування після завершення досудового розслідування у справі про надання неправомірної вигоди керівникам антикорупційних органів. Про це повідомляє офіційний сайт ВАКС.

Виходячи з положень кримінального процесуального закону України, встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування може мати місце виключно у випадку зволікання, допущеного учасником кримінального провадження при ознайомленні з вказаними матеріалами.

Тобто при вирішенні цього питання  сторона обвинувачення має обґрунтувати, який саме конкретний учасник зволікає при ознайомленні. Стверджувати про зволікання всіма захисниками і підозрюваними, уособлюючи їх в єдиній стороні захисту, а також просити слідчого суддю встановити єдиний строк, після спливу якого всі представники сторони захисту будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів, невірно. Це може спричинити невиправдане обмеження прав представників сторони захисту, які спрямовують свої процесуальні права на реалізацію функції захисту, а не на шкоду кримінальному провадженню.

Ураховуючи вищенаведене, слідчий суддя ВАКС повернула клопотання детективу НАБУ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВАКС залишив у силі рішення щодо ексголови Держаудитслужби. 

Також напередодні Апеляційна палата залишила без змін вирок експрокурору ГПУ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суду почав розгляд звернень щодо розрахунку суддівської винагороди
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александр Титов
    Александр Титов
    заместитель председателя Харьковского окружного административного суда
загрузка...