КСУ ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою ПАТ АКБ «Індустріалбанк»

17:21, 29 апреля 2021
За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним Судом України ухвалено Рішення, яким зазначені норми Кодексу визнано такими, що відповідають Основному Закону.
КСУ ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою ПАТ АКБ «Індустріалбанк»
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Другий сенат Конституційного Суду України розглянув справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк «ІНДУСТРІАЛБАНК» щодо відповідності Конституції України частини третьої статті 13, частини третьої статті 16 Цивільного кодексу України (далі – Кодекс). Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Так, згідно з частиною третьою статті 13 Кодексу «не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах». Відповідно до частини третьої статті 16 Кодексу «суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої – пʼятої статті 13 Кодексу».

За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним Судом України ухвалено Рішення, яким зазначені норми Кодексу визнано такими, що відповідають Основному Закону Держави.

У Рішенні, зокрема, зазначається, що частину третю статті 13 Кодексу слід тлумачити та застосовувати в їх посутньому взаємозв’язку з нормами Кодексу, насамперед із тими, що містяться в його статтях 3, 12, 13. На думку Конституційного Суду України, учасник цивільних відносин у разі потреби за допомогою відповідної консультації зможе розумно передбачити, які його дії можуть бути в подальшому кваліфіковано як недобросовісні та такі, що порушують межі здійснення цивільних прав, зокрема у формі зловживання правом, та якими можуть бути юридичні наслідки таких дій.

Конституційний Суд України вважає, що оскаржувані приписи Кодексу не допускають дискримінації учасників цивільних відносин, оскільки ці приписи може бути застосовано до будь-якого учасника цивільних відносин у разі, коли він порушує межі здійснення цивільних прав, зокрема, шляхом зловживання належними йому суб’єктивними цивільними правами.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що КСУ розглянув конституційність положень закону про люстрацію та Кодексу адміністративного судочинства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Половінкіна
  Наталія Половінкіна
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Анатолій Ясельський
  Анатолій Ясельський
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
 • Наталія Новікова
  Наталія Новікова
  голова Господарського суду Харківської області