Конституційність положень закону про судоустрій та статус суддів: КСУ перейшов до закритої частини засідання

16:48, 27 мая 2021
Велика палата КСУ завершила розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання.
Конституційність положень закону про судоустрій та статус суддів: КСУ перейшов до закритої частини засідання
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Велика палата Конституційного Суду України 27 травня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядала справу за конституційною скаргою Зайця Тараса Олександровича щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 88 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон). Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Суб’єкт права на конституційну скаргу Заєць Т.О. до початку розгляду справи Великою палатою Конституційного Суду України подав заяву про відвід суддів Конституційного Суду України Віктора Кривенка, Віктора Кичуна, Ірини Завгородньої, Олександра Литвинова, Сергія Саса, Петра Філюка від розгляду цієї справи. За результатами обговорення Суд відмовив у задоволення цієї заяви.

Постійна представниця Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольга Совгиря на пленарному засіданні звернулася із клопотанням про перенесення розгляду цієї справи, об’єднання конституційних проваджень за конституційною скаргою Зайця Т.О. та конституційними скаргами Голяшкіна О.В., Дядечка І.І. в одне провадження, оскільки у зазначених конституційних скаргах оскаржено одну й ту ж норму Закону. Ольга Совгиря також заявила клопотання про зміну форми провадження у справі з письмової на усну. Заявлене клопотання підтримав представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський, а  суб’єкт права на конституційну скаргу Заєць Т.О. висловився проти зміни форми розгляду справи та проти перенесення розгляду.

За наслідками обговорення клопотання Постійної представниці Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольги Совгирі Суд вирішив продовжити розгляд справи у відкритій частині пленарного засідання. Заявлене клопотання долучено до матеріалів справи, а питання, які в ньому порушено, будуть розглянуті на закритій частині пленарного засідання.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Петро Філюк поінформував, що Заєць Т.О. звернувся до Конституційного Суду України з конституційною скаргою, в якій просить розглянути питання щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 88 Закону, приписи якої визначають вичерпний перелік підстав, за якими може бути оскаржене та скасоване рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ухвалене за результатами проведення кваліфікаційного оцінювання.

Суб’єкт права на конституційну скаргу вважає, що передбачена положеннями частини третьої статті 88 Закону можливість оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами кваліфікаційного оцінювання виключно з формальних підстав обмежує його конституційне право на судовий захист і право на оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як суб’єкта владних повноважень.

На переконання Зайця Т.О., оспорювані положення суперечать положенням статті 8, частин першої, другої статті 55, частин першої, третьої статті 124 Конституції України.

Велика палата Конституційного Суду України завершила розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини.

Також ми повідомляли, що КСУ розглянув конституційність Виборчого кодексу.

Крім того, відбулися засідання Другого сенату та колегії суддів КСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Бутирський
    Андрій Бутирський
    суддя Господарського суду Чернівецької області