Порушення права на шлюб: огляд судової практики ЄСПЛ

14:15, 12 сентября 2019
Європейський суд з прав людини виніс кілька важливих рішень.
Порушення права на шлюб: огляд судової практики ЄСПЛ

Верховний Суд оприлюднив черговий огляд судової практики Європейського суду з прав людини.

Огляд ЄСПЛ містить одне рішення проти України — RELIGIOUS COMMUNITY OF JEHOVAH’S WITNESSES OF KRYVYI RIH’S TERNIVSKY DISTRICT v. UKRAINE та низку інших цікавих справ, що заслуговують на увагу.

Зокрема, у справі THEODOROU AND TSOTSOROU v. GREECE ЄСПЛ констатував порушення статті 12 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на шлюб) з огляду на те, що національні органи влади визнали недійсним шлюб заявників. Причиною для такого рішення послугувала набута ступінь сімейної спорідненості пари, що виникла унаслідок попереднього шлюбу заявника із сестрою заявниці.

У справі CASE OF OLEWNIK-CIEPLIŃSKA AND OLEWNIK v. POLAND ЄСПЛ констатував порушення статті 2 Конвенції (право на життя), оскільки держава не забезпечила належного розслідування викрадення близького родича заявників та не запобігла його вбивству. Розслідування злочину спричинило відставки високопосадовців, хвилю звільнень в органи прокуратури та пенітенціарної служби. Більше того, у 2009 році Сейм (нижня палата парламенту) також створив парламентський слідчий комітет, який розслідував дії поліції, прокуратури, органів публічної влади та інших осіб, імовірно причетних до злочину.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд оприлюднив черговий огляд судової практики Європейського суду з прав людини про порушення права на життя.

Також ми писали, що ЄСПЛ вирішив: відеоспостереження за ув'язненими порушує закон. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»