Вчинив психологічне насильство: суд покарав матір неповнолітнього

15:14, 22 марта 2019
Жінку притягнули до адміністративної відповідальності.
Вчинив психологічне насильство: суд покарав матір неповнолітнього

Ізюмським міськрайонним судом Харківської області було розглянуто адміністративний матеріал, що надійшов від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки за частиною третьою статті 173-4 КУпАП «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Про це повідомляє прес-служба суду.

«Відповідно до протоколу, неповнолітній 2004 р.н. вчинив булінг стосовно свого однокласника, а саме: постійно вчиняв діяння, які полягали у психологічному насильстві, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному здоров’ю потерпілого. Факт правопорушення підтверджується повідомленням директора школи, доповідною запискою класного керівника, поясненнями учасників конфлікту.

На жаль, насильство серед підлітків — буденна реальність для багатьох. Образи з боку однолітків є ознаками нездорових стосунків, які призводять до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Найчастіше цькування ініціюють надмірно агресивні діти, які люблять домінувати, бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо.

У випадку шкільного булінгу за кривдника усю відповідальність несуть батьки. Вони повинні відшкодувати шкоду, яку завдала їхня дитина іншому учню. Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності був складений на матір хлопця, який вчинив булінг. Судом винесено постанову, якою жінка притягнута до адміністративної відповідальності. За сукупності обставин у справі суд вважає за необхідне піддати правопорушницю адміністративному стягненню у вигляді штрафу», — йдеться у повідомленні суду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як вирішують проблему буллінгу в Україні. Керівник Директорату Міністерства юстиції з прав людини, доступу доправосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк розповів про те, що допомагає боротися з цькуванням в колективах школярів і студентів.

Крім того, комітет ВР з питань науки і освіти підтримав важливі поправки до антибулінгового закону.

Також ми повідомляли про те, що таке мобінг, чим він відрізняється від булінгу, та чи можливо довести факт мобінгу в суді.

Додамо, 28 лютого Нетішинський суд виніс рішення у справі щодо булінгу вчителя.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Владимир Зеленский дает пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Матохнюк
    Дмитро Матохнюк
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
  • Галина Юровська
    Галина Юровська
    суддя Конституційного Суду України
загрузка...