260 тисяч гривень отримає одесит за незаконне притягнення до відповідальності

15:53, 25 марта 2019
Суд частково задовольнив позовні вимоги чоловіка.
260 тисяч гривень отримає одесит за незаконне притягнення до відповідальності

Київський районний суд м. Одеси розглянув цивільну справу за позовом місцевого мешканця про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства, прокуратури та суду. Про це передає прес-служба суду.

Згідно з рішенням суду, у 2013 році стосовно пенсіонера було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною першою статті 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху).

У рамках цього провадження у квартирі чоловіка був проведений обшук. Також на його майно наклали арешт та обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Наприкінці 2013 року чоловіка визнали винним у скоєнні кримінального правопорушення та призначили покарання у вигляді 2 років позбавлення з іспитовим строком — 1 рік.

«Рішення суду було оскаржено, а справу направили на новий розгляд в суд 1-ої інстанції. У 2017 році Київський районний суд м. Одеси визнав чоловіка невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдав.

У 2018 році крапку у цій справі поставив Верховний Суд. Так, виправдувальний вирок Київського районного суду м. Одеси залишили в силі.

Після цього чоловік звернувся до суду, стверджуючи, що внаслідок незаконного притягнення до відповідальності та засудження йому було завдано матеріальні збитки і моральну шкоду.

Він зазначив, що впродовж останніх п’яти років йому були завдані глибокі моральні страждання, а його життя перетворилося на суцільні муки та страждання», — йдеться у повідомленні.

Розглянувши справу, суд частково задовольнив його позовні вимоги. На користь позивача буде стягнено 260 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди за рахунок Державного бюджету України.

У суді зазначили, що рішення суду не набрало законної сили.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЕСПЛ постановив, що продовження запобіжного заходу заднім числом порушує Конвенцію.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
Loading...
Главное за день
загрузка...