Право на пільговий проїзд: суд ухвалив рішення у справі за позовом до Кабміну

15:14, 26 марта 2019
Право на пільговий проїзд не може бути обмежено 30-ма поїздками.
Право на пільговий проїзд: суд ухвалив рішення у справі за позовом до Кабміну

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення у справі за позовом до Кабінету міністрів України про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутках, затвердженого постановою Уряду від 14 березня 2018 року №197.

Зокрема, позивач оскаржував пункти, якими визначалось, що розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок. А середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) визначалась  станом на 1 січня календарного року як середня величина встановленої органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області (м. Києва). В якості підстави позову позивач посилався на те, що оскаржувані пункти обмежують його право на пільговий проїзд транспортом саме 30-ма безкоштовними поїздками на середньою вартістю однієї поїздки у розмірі середньої по області.

Суд, розглянувши справу у порядку письмового провадження, визнав протиправними та нечинними частини першу та другу пункту 4 Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого відповідною постановою Кабінету міністрів України.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295–297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що КСУ завершив відкриту частину розгляду справи про пільги для учасників бойових дійНародні депутати наполягають на гарантованому і безумовному характері пільг і соцвиплат для ветеранів війни.

Також ми повідомляли, що в Україні з’явиться Єдиний державний реєстр ветеранів війни. 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
За підтримки Північного апеляційного госпсуду відкрилася унікальна виставка бойових прапорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Фомин
  Игорь Фомин
  член Высшего совета правосудия
 • Егор Краснов
  Егор Краснов
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Богдана Гедз
  Богдана Гедз
  судья Зализнычного районного суда Львова
 • Сергей Каракашьян
  Сергей Каракашьян
  судья Окружного административного суда Киева
 • Вита Катющенко
  Вита Катющенко
  судья Днепровского районного суда Киева