Договір про дружбу з РФ втратив чинність: чого чекати Україні

10:08, 1 апреля 2019
Припинення договору звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання.
Договір про дружбу з РФ втратив чинність: чого чекати Україні

Згідно із Законом про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, з 1 квітня 2019 року зазначений документ втрачає чинність.

Договір про дружбу був підписаний в 1997 році Президентом України Леонідом Кучмою і президентом Росії Борисом Єльциним. Сторони  зобов'язалися поважати територіальну цілісність і підтвердили непорушність існуючих між ними на момент підписання договору кордонів. Договір був укладений на термін десять років, і у 2008 році його дію було автоматично продовжено.

Після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Росією територіальної цілісності України. Наприкінці серпня 2018 року Президент України Петро Порошенко знову повернувся до цього питання. 30 серпня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що зовнішньополітичне відомство підготувало пакет документів для початку припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ.

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання зазначеного Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що 21 вагон з боєприпасами РФ перекинула на Донбас. Росія продовжує постачати важке озброєння на Донбас.

Також ми повідомляли, що Росія готує напад на Україну з трьох напрямків. Віктор Муженко заявив, що Росія завершує формування ударних з’єднань.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Мартьянова
  Світлана Мартьянова
  голова Франківського районного суду м. Львова
 • Іван Феєр
  Іван Феєр
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Віталій Василик
  Віталій Василик
  заступник Міністра юстиції України
загрузка...