Вартість контракту в університетах зросте: є подробиці

13:12, 3 апреля 2019
У Міносвіти вирішили змінити правила розрахунку контракту.
Вартість контракту в університетах зросте: є подробиці

Міносвіти підготувало зміни у розрахунках вартості навчання у вишах. У Міністерстві освіти і науки розробили проект постанови, яка встановлює мінімальну вартість контракту в розмірі 60% суми, яку університет у середньому витрачає на студента. Про це повідомляє ТСН.

«Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. А університет може встановити більшу від цієї суми вартість за окремими спеціальностями», — пояснив гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров.

Сума, яку в середньому витрачає кожен навчальний заклад, різна  вона залежить від зарплати викладачів, вартості комунальних послуг, кількості студентів, навчальних корпусів, баз практики та наявності навчального обладнання. 

На такий крок зважилися, щоб зрівняти витрати на студентів, бо багато вишів занижують вартість контракту, і цю різницю доводиться покривати з державного бюджету. «Коли студенти, бюджетники і контрактники, сидять в одній групі, витрати на них однакові, і не зовсім зрозуміло, чому плата різна, чому університет отримує різні кошти» каже член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Новація стосуватиметься 34 найпопулярніших спеціальностей  це гуманітарні науки, журналістика, економіка, право, архітектура та будівництво, галузь обслуговування, медицина та міжнародні відносини. Інженерам, митцям та українським філологам плату за навчання не підвищуватимуть .

У міністерстві переконують, що на популярні навчальні заклади така новація не вплине. Перевірка в Харківському університеті підтверджує: там середні витрати на студента трохи більше 25 тисяч гривень, 60% від них  це 15,5 тисячі. Водночас журналісти-контрактники вже платять більше  17,3 тисячі гривень. Натомість багатьом іншим вишам таки доведеться збільшити вартість навчання, але в уряді наголошують, що панікувати університетам та абітурієнтам зарано  рішення не остаточне. Наразі відбулося лише громадське обговорення, свою оцінку мають надати експерти та викладачі.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала про скандал в університеті Шевченка. Звільнили викладача, який домагався студенток. 

Також ми повідомляли, що в Україні дівчат почнуть приймати до військових ліцеїв

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Хопта
  Сергій Хопта
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Оксана Струбіцька
  Оксана Струбіцька
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Олена Первушина
  Олена Первушина
  суддя Голосіївського районного суду міста Києва
 • Наталія Охотницька
  Наталія Охотницька
  заступник голови Господарського суду Тернопільської області
 • Любомир Андрейчук
  Любомир Андрейчук
  суддя Господарського суду Закарпатської області
загрузка...