Бойовики готують дітей до бойових дій: ГПУ розпочала кримінальне провадження

12:50, 7 мая 2019
Дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та «русского мира».
Бойовики готують дітей до бойових дій: ГПУ розпочала кримінальне провадження

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України на підставі публікації «Правозахисники показали, як в ОРДО мілітаризують дітей», розміщеної 5 травня 2019 року на інтернет-сайті «Українська правда», розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-4, ч. 1 ст. 304, ч. 3 ст. 149 та ч. 1 ст. 438 КК України.

Встановлено, що на порушення норм міжнародного права, а також законів та звичаїв війни представники незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР» за фінансової та організаційної підтримки Російської Федерації через військові табори і псевдопатріотичні клуби готують дітей до бойових дій. Разом з тим, дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та «русского мира».

Відповідно до ст. 47, 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Окупаційна держава може залучати до примусових робіт лише осіб, що перебувають під захистом, яким виповнилося 18 років, і лише до такої роботи, яка є необхідною для забезпечення потреб окупаційної армії або належного забезпечення населення окупованої країни комунальними послугами, продуктами харчування, житлом, одягом, транспортом та медичними послугами. Особи, що перебувають під захистом, не можуть бути примушені виконувати будь-яку роботу, що передбачала б їхню участь у воєнних операціях. Окупаційна держава не може вимагати від осіб, що перебувають під захистом, застосовувати силу для забезпечення безпеки приміщень, де вони виконують доручену їм роботу.

Крім того, пп. ХХVI п. «в» ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачено, що набір або вербування дітей у віці до п'ятнадцяти років у склад національних збройних сил або їх використання для активної участі в бойових діях є воєнним злочином.

На теперішній час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених кричущих правопорушень. Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що СБУ заявила про затримання працівника арсеналу Міноборони за підозрою в підготовці диверсії. Зазначено, що на початку року представники спецслужби РФ завербували співробітника одного з арсеналів ЗСУ, на якому зберігаються стратегічні запаси новітніх ракет і боєприпасів.

Також силовики отримали подробиці вербування українців в РФ. В СБУ нагадали, що відповідно до ст. 111 Кримінального кодексу України, державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Вельможний
    Сергій Вельможний
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Яна Глущенко
    Яна Глущенко
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...