Масово втрачають роботу: у школах Києва визріває скандал

06:45, 16 мая 2019
В Київській області мають намір скоротити в школах кількість вчителів і керівників пенсійного віку.
Масово втрачають роботу: у школах Києва визріває скандал

Київ на порозі нового скандалу, що пов'язаний зі звільненням зі шкіл педагогів пенсійного віку. Про це в Facebook написав екс-директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, посилаючись на розпорядження КМДА № 226 від 19 квітня 2019 року "Про прийняття доопрацьованого проекту Програми розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки".

У документі сказано, що в Київській області мають намір скоротити в школах кількість вчителів і керівників пенсійного віку. Для цього влада обіцяє до 2021 року створити умови для залучення молодих фахівців в загальноосвітні середні навчальні заклади. А також вирішити питання про переведення на контрактну форму всіх керівників шкіл Київщини.

"Хто, де і як обгрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий учитель? Ледарів і тих, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, досить і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів. Які в нашій освіті критерії оцінки якості роботи вчителя, щоб застосовуючи їх в кожній конкретній ситуації, можна стверджувати, що один учитель працює гірше, а інший - краще? Таких критеріїв немає, і ніхто над ними працювати не хоче уде багато років. Чому вчителі-пенсіонери є більмом на очах для ногіх чиновників, які на своїх посадах, незважаючи на порівняно молодий вік, вже давно стали маразматиками і повинні бути негайно відправлені у відставку?" – пише Лікарчук.

Він зазначив, що такими рішеннями чиновники тільки створюють видимість роботи.

"Абсолютно переконаний, що ця програма в контексті боротьби із засиллям пенсіонерів в школах ніколи не буде виконана. Тому чиновники попіаряться, розженуть хвилю видимості своєї бурхливої діяльності - та й заспокояться. До написання нової програми. А вчителі-пенсіонери, яких звільнять, або створять умови для звільнення, при бажанні без роботи не сидітимуть. Репетиторством в багатьох випадках займатися краще і вигідніше", – підкреслив Лікарчук.

Він додав, що проблема освіти не у вчителях-пенсіонерах, а чиновниках, які вигадують такі рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Бориспільський районний суд виніс перше в Україні рішення про булінг в школі.

Окрім того, у Вінницькій області відбулось масове отруєння школярів. До лікарні потрапили 12 першокласників. Перевірка у гімназії виявила грубі порушення санітарних вимог на харчоблоці навчального закладу.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослав Мельник
  Ярослав Мельник
  суддя Київського апеляційного суду
 • Віктор Мачульський
  Віктор Мачульський
  заступник голови Волинського окружного адміністративного суду
 • Віктор Братасюк
  Віктор Братасюк
  суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
загрузка...