Незаконне затримання слідчими поліції: ДБР оголосило підозру

13:23, 16 мая 2019
Слідчий незаконно затримав чоловіка, посилаючись на ст. 208 КПК без законних підстав.
Незаконне затримання слідчими поліції: ДБР оголосило підозру

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у Мелітополі, повідомили про підозру слідчому Нацполіції в Херсонській області у незаконному затриманні особи. За даними слідства, слідчий незаконно затримав чоловіка, посилаючись на ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України без законних підстав.

Відповідно до ст.208 КПК, особа, підозрювана у скоєнні злочину, може бути затримана без ухвали слідчого судді лише у визначених законом випадках, а саме:

 • якщо особу застали під час скоєння злочину;
 • якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець вказав, що саме ця особа щойно вчинила цей злочин;
 • якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчинення тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину, віднесеного до підслідності НАБУ.

У всіх інших випадках затримання особи без ухвали суду є незаконним.

Силовики встановили, що слідчий Нацполіції у складі групи слідчих розслідував кримінальне провадження за фактом замаху на умисне вбивство мешканця Херсону. 10 жовтня 2018 року у Херсоні невідомі обстріляли автомобіль чоловіка, що було кваліфіковано як замах на умисне вбивство.

23 листопада 2018 року слідчі поліції затримали чоловіка в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою в замовленні цього злочину, про що склали відповідний протокол. Фактично це затримання відбулось через півтора місяця після скоєння злочину, тож є незаконним. Тоді затриманого відвезли до лікарні, звідки він вирішив поїхати додому. Того ж дня працівники поліції затримали чоловіка вже за підозрою у втечі з під варти (ч. 1 ст. 393 Кримінального кодексу України). Херсонський суд визнав це затримання незаконним і звільнив особу з-під варти у судовому засіданні. Зрештою, ввечері після рішення суду про незаконне затримання вже третій слідчий знову затримав цю особу на підставі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України вже за підозрою у начебто викраденні автомобіля.

Тобто протягом доби слідчі поліції тричі затримували чоловіка у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у скоєнні трьох правопорушень.

Наразі слідчому повідомлено про підозру у завідомо незаконному затриманні  (ч. 1 ст. 371 Кримінального кодексу України). Мова йде про третє затримання начебто за підозрою у скоєнні викрадення автомобіля. Дії двох інших слідчих ГУ Нацполіції у Херсонській області ще вивчають.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що директор ДБР повідомив деталі боротьби з хабарникамиБюро планує й надалі викривати посадовців, які вимагають неправомірну вигоду.

Також ми повідомляли, що до повторного конкурсу на керівні посади в ДБР допущено 139 кандидатів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юлія Іваненко
  Юлія Іваненко
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Ольга Калашнікова
  Ольга Калашнікова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ірина Літвінова
  Ірина Літвінова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ольга Рябцева
  Ольга Рябцева
  суддя Господарського суду Київської області
загрузка...