Покарали співробітників НАБУ, згаданих у листуванні щодо Укроборонпрому

20:01, 21 мая 2019
Співробітників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Покарали співробітників НАБУ, згаданих у листуванні щодо Укроборонпрому

Трьох співробітників Національного бюро, згаданих у листуванні щодо корупції в державному концерні «Укроборонпром», оприлюдненому журналістами програми BIHUS.INFO, притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Про це повідомляє офіційний сайт НАБУ.

Двом з них — керівнику головного підрозділу детективів та детективу — оголошено догани. До першого заступника пиректора Національного бюро застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження. Відповідні накази директор Національного бюро Артем Ситник підписав 17 травня 2019 року.

Рішенню директора НАБУ передувало службове розслідування, проведене управлінням внутрішнього контролю (УВК) Національного бюро. Під час цього розслідування УВК перевіряло факти можливих неправомірних дій працівників НАБУ, відомості про які містило листування, оприлюднене журналістами. Висновки службового розслідування УВК надало дисциплінарній комісії. З огляду на суспільний резонанс, засідання останньої проходило у відкритому форматі — за участі представників Ради громадського контролю при НАБУ та міжнародних партнерів.

На підставі наданих матеріалів та за підсумками опитування співробітників НАБУ-фігурантів службового розслідування комісія рекомендувала притягнути до відповідальності трьох співробітників Національного бюро. А саме: оголосити догани першому заступнику директора НАБУ, керівнику головного підрозділу детективів та детективу.

«Я уважно вивчив матеріали службового розслідування і рекомендації комісії. Оскільки керівник головного підрозділу детективів та детектив приховували матеріали переписки, неналежно виконували посадові обов'язки та неналежним чином організували роботу з особами, які співпрацюють зі слідством, за сукупністю виявлених порушень вони отримали догани. Перший заступник, у діях якого вбачаю лише неналежну організацію роботи головного підрозділу детективів, отримав зауваження», — зазначив Артем Ситник.

Директор Бюро наголосив, що НАБУ посилить контроль за дотриманням правил етичної поведінки та виконанням посадових обов’язків співробітниками. Також буде посилено контроль за дотриманням існуючих вимог до конфіденційного співробітництва, а сам порядок такої взаємодії буде вдосконалено з урахуванням набутого досвіду та міжнародної практики. «Ми визнаємо свої помилки та виправляємо їх», — підкреслив Артем Ситник.

У НАБУ додали, що дисциплінарна комісія розглядає питання застосування дисциплінарних стягнень до працівників Національного бюро. До складу цієї комісії входять п’ять осіб, дві з яких є представниками громадськості  делеговані члени Ради громадського контролю при НАБУ.

Дисциплінарна комісія на підставі службового розслідування, яке здійснюється підрозділом внутрішнього контролю, складає висновок про наявність чи відсутність у діях працівника Національного бюро дисциплінарного проступку та підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності з визначенням рекомендованого виду дисциплінарного стягнення. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку дисциплінарної комісії приймає директор Національного бюро. Зазначене рішення може бути оскаржене до суду (детальніше — ст. 28 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України»).

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає, що НАБУ має бути відсторонено від розслідування корупційних схем при закупівлях деталей на підприємствах Укроборонпрому.

Також нам стало відомо, що ГПУ вважає, що Гладковський-молодший причетний до махінацій у оборонці.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...