Хімічна кастрація педофілів порушує фундаментальні права людини: з’явились роз’яснення

17:31, 12 июля 2019
За закон № 6449 проголосували 247 народних депутатів.
Хімічна кастрація педофілів порушує фундаментальні права людини: з’явились роз’яснення

Ухвалений Верховною Радою закон № 6449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості» грубо порушує фундаментальні права людини, порушує Конституцію та міжнародні норми. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook юристка-кримінолог Анна Маляр.

«Тепер все по полицях.

Голосували за два законопроекти щодо протидії сексуальному насильству над дітьми.

Наш 6607 — зібрав 28 тисяч підписів громадян, і тому його направили на голосування.

6449 від РПЛ зібрав 162 підписи нардепів за позачерговий розгляд.

Верховна Рада проголосувала за наш законопроект 6607 — за основу. Тобто працювати з ним буде вже наступне скликання.

НАТОМІСТЬ за законопроект Ляшка 6449 — за основу і в цілому.

За що ж проголосували депутати? Чи усвідомлюють вони, що завдають шкоду жертвам насильства і збираються примусово лікувати здорових людей?

Отже, 247 депутатів проголосували за примусову хімічну кастрацію для всіх осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітніх. ВСІХ — це і здорових, і хворих на педофілію.

Я пояснюю — здорову людину НЕ можна примусово лікувати, навіть якщо вона вчинила злочин.

Підхід до хворих і здорових повинен бути різний. Вкотре наголошую, педофілія — це психіатрична хвороба. НЕ ВСІ, хто вчиняє статеві злочини проти дітей — хворі на педофілію, а отже, не всіх треба піддавати хімічній кастрації.

Верховна Рада сьогодні, піддавшись на передвиборчу маніпуляцію Ляшка, проголосувала за те, щоб хімічну кастрацію зробити ПОКАРАННЯМ. Україна перша в світі до такого додумалась і цілих 248 депутатів розписались у власній глибокій некомпетентності. Це ганьба — соромно за парламент. Бо хімічна кастрація — це ЛІКУВАННЯ педофілії, єдине клінічно доведене, і не можна лікування примусово застосовувати до здорових. Інакше ми перетворюємось на якесь Гестапо.

Що ж стосується відкритого реєстру — ще одна маніпуляція від РПЛ. Це зашкодить жертвам — але кого вони цікавлять, коли на носі вибори, а ти непрохідний — проголосуєш ще не за таке.

По-перше, проголосований законопроект від РПЛ не містить конкретних пропозицій і бачення реєстру. Лише у перехідних положеннях згадується доручення для Кабміну його створити. Це не норма про реєстр, а популізм.

По-друге, відкритий реєстр — це і є шкода для жертв сексуального насильства. Американці запровадили відкритий реєстр і пошкодували, тепер вони всіх застерігають від відкритості реєстру. Чому? Бо переважна більшість сексуального насильства над дітьми вчиняється В СІМ'ЯХ. І відкритий реєстр заводить повністю у тінь ці злочини, бо мами, як показав досвід США, бояться, що до реєстру потрапить її коханець чи цивільний чоловік, який гвалтує дитину. Саме через ці побоювання публічності мами в США просто перестали заявляти до поліції про факт сексуального насильства над дитиною в сім’ї.

Тому треба шукати законодавчий баланс щодо реєстру, аби боротись і з тими, хто відловлює дітей на вулицях або в інтернеті, і з тими, хто гвалтує дітей вдома (а цих більше 60 %).

Одним словом, лізти у професійні теми брудними чоботями популізму не варто. Бо можна зашкодити.

P.S. І головна новина, ми ж з вами ще не платили з нашого бюджету гроші особам, які вчиняють сексуальне насильство над дітьми. Тепер будемо — за їхніми позовами до Європейського суду з прав людини. Якщо до покарання додати 10–15 тисяч євро відшкодування з бюджету, то вже не так сумно сидіти...», — написала Анна Маляр.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке