Електронні послуги в Україні: як впроваджуватимуть нововведення

17:00, 14 августа 2019
Українцям забезпечать отримання доступу до своїх даних в базових реєстрах через е-кабінет.
Електронні послуги в Україні: як впроваджуватимуть нововведення

Кабмін на своєму засіданні 14 серпня схвалив план виконання Указу Президента № 558/2019 про електронні послуги. Про це повідомляє перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що чиновники почали проводити зустрічі з Мін’юстом, ДФС, ПФУ, Держгеокадастром та МВС, щоб забезпечити можливість українцям отримувати через е-кабінети доступ до своїх даних в базових реєстрах — майно, бізнес, земля, транспорт, податки, РАГС тощо.

«До речі, часто бачу в коментарях, що обмін між реєстрами призведе до неконтрольованого доступу невідомо кого до персональних даних. На жаль, це було раніше і ще є зараз. Але в системі Трембіта, яка запроваджує єдині підходи та правила до е-взаємодії, реалізовано ключовий принцип ЄС — громадянин має право знати, хто і на якій підставі запитував інформацію з реєстру про нього (крім винятків). Цю інформацію згодом ми також плануємо реалізувати в е-кабінеті громадянина», — зазначає Вискуб.

Відомо, що указ містить такі важливі завдання, як розвиток е-послуг (портал, е-кабінет, мобдодаток, е-оплата, пріоритетні е-послуги), е-ідентифікація (демографічний реєстр, верифікація даних про громадян, єдиний ідентифікатор) та аудит державних реєстрів.

Нагадаємо, раніше про основні кроки уряду у сфері інформаційних послуг «Судово-юридичній газеті» розповів перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб.

Крім того, 22 травня запрацювала перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії «Трембіта».

Також ми писали, як отримати довідку про несудимість онлайн.

Додамо, що в Україні з 1 серпня клієнти Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС зможуть отримати електронні довірчі послуги від надавача виключно на захищені носії ключової інформації.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Конкурс до місцевих судів: як Рада суддів та ВККС спробували домовитись
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Байталюк
  Владимир Байталюк
  судья Хозяйственного суда Черновицкой области
 • Марина Бояринцева
  Марина Бояринцева
  судья Окружного административного суда Киева
 • Андрей Леванчук
  Андрей Леванчук
  судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
 • Павел Лысенко
  Павел Лысенко
  судья Апелляционного суда Николаевской области
 • Артем Сытник
  Артем Сытник
  директор Национального антикоррупционного бюро Украины