Зміни у системі держреєстрації: чого вдалося досягнути Мін’юсту за час роботи

17:30, 4 марта 2020
Відбулися глобальні позитивні зміни у системі державної реєстрації.
Зміни у системі держреєстрації: чого вдалося досягнути Мін’юсту за час роботи
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук розповіла про результати, яких вдалося досягнути за короткий період часу роботи оновленого відомства. Про це вона розповіла на своїй сторінці в Fасebook.

Так, вона зазначила, що відбулися глобальні позитивні зміни у системі державної реєстрації. Зокрема, остаточно вдалося побороти системне рейдерство в державних реєстрах як явище.

«Так, на реєстраційні дії вчинені у грудні 2019 року отримано 99 скарг. На дії державних реєстраторів, які були вчинені протягом січня 2020 року, отримано вже менше - 61 скаргу.

Не буду перераховувати всі наші кроки в напрямку боротьби з рейдерством, оскільки ви багато читали про це на моїй сторінці та у моїх численних інтерв’ю протягом останніх місяців, зупинюся лише на основних.

Ми створили Офіс протидії рейдерству, який з грудня 2019 року працює як ефективний механізм захисту прав законних власників від рейдерства у державних реєстрах.

Ми повністю змінили підходи, процедуру та практику розгляду скарг на дії державних реєстраторів. Принцип роботи у нас дуже простий. Є порушення законодавства в сфері держреєстрації– скасовуємо дію, пропущені строки подачі скарги чи дія вчинена відповідно до законодавства – відмовляємо.

Ми анулювали свідоцтва нотаріусам, які провертали наймасштабніші нотаріальні афери в Україні протягом останніх років і були постійними фігурантами численних кримінальних проваджень та «героями» журналістських розслідувань. Ми анулювали доступ до державних реєстрів сотням недобросовісних реєстраторів, які здійснювали незаконні реєстраційні дії.

Ми ліквідували корупційні схеми в системі контролю за діяльністю державних реєстраторів.

Ми скасували неефективне та надумане тестування нотаріусів та реєстраторів, яке так обурювало професійні спільноти, та запровадили нову систему тестування, яку проходитимуть лише ті особи, які не працювали раніше в державних реєстрах і бажають стати державним реєстратором.

Ми ініціювали процес анулювання реєстрації політичних партій, які не відповідають вимогам законодавства», — розповіла Оніщук.

До того ж вона розповіла про подальші плани роботи.

«Попереду ще багато роботи. В наших планах:

 • Масштабна реформа нотаріату, над якою ми активно працюємо з Нотаріальною палатою. Ведеться розробка законопроекту, який буде враховувати як інтереси професійного середовища (нотаріусів) так і осіб, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій.
 • Розробка системи Е-нотаріату, яка стане найбільш революційною зміною в нотаріаті за останні десятиріччя.
 • Впровадження нового ЄДР, який унеможливіть зловживання у сфері державної реєстрації бізнесу.
 • Впровадження системи електронного апостилювання документів.
 • Впровадження можливості отримання послуг щодо реєстрації актів цивільного стану з використанням мережі Інтернет (тобто, он-лайн).
 • Удосконалення державних реєстрів з метою технічного унеможливлення вчинення незаконних реєстраційних дій.
 • Он-лайн реєстрація документів політичних партій.
 • Он-лайн реєстрація засобів масової інформації.

Незважаючи на постійні політичні зміни в країні, потрібно продовжувати працювати. І ми будемо це робити», — резюмувала Оніщук.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що Мін’юст надаватиме українцям юридичні поради в Telegram-каналі

Також була інформація, що Мін’юст поширює медіацію у системі безоплатної правової допомоги

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Володимир Мельничук
  Володимир Мельничук
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду