Два роки «доглядала» за чоловіком з інвалідністю: жінка поверне державі понад 48 000 грн

18:50, 28 сентября 2020
Кошти отримає Управління соціального захисту населення.
Два роки «доглядала» за чоловіком з інвалідністю: жінка поверне державі понад 48 000 грн

Віньковецький районний суд задовольнив позов прокурора: стягнув з відповідачки на користь Управління соціального захисту населення Віньковецької районної державної адміністрації спричинену злочином шкоду в розмірі 48471 гривень, передає пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Свій позов прокурор мотивував тим, що вироком Віньковецького районного суду від 8 травня 2020 року відповідачку визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство), та призначено їй покарання у вигляді 850 гривень штрафу.

Вирок набрав законної сили. Відтак прокурор просив суд стягнути із засудженої 48 471 грн – шкоду, заподіяну державі внаслідок неправомірно отриманих бюджетних коштів.

У судовому засіданні прокурор та представник Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації позовні вимоги підтримали, відповідачка подала заяву, в якій претензії визнала.

«Так, аналізуючи встановлені обставини справи, суд доходить висновку, що факт заподіяння шкоди доведено  вироком Віньковецького районного суду Хмельницької області, який не оспорено відповідачкою і який набув законної сили», – констатує суд у рішенні.

Суд зауважує, що відповідно до норми частини 4 статті 82 ЦПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що телефонний шахрай видурив у пенсіонерки 40 тис. дол.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Стадник
    Ігор Стадник
    суддя Вінницького апеляційного суду
  • Віктор Головей
    Віктор Головей
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...