Як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки: 3 кроки

16:29, 28 октября 2020
Державні акти на землю старого зразка є дійсними, однак вони не зможуть захистити власність від шахрайських дій.
Як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки: 3 кроки

Згідно із законодавством, в Україні формування земельних ділянок фіксується в Державному земельному кадастрі, а оформлення прав на земельні ділянки – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. При цьому земельна ділянка може бути об'єктом цивільних правочинів лише після внесення відомостей про неї до обох баз даних. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України. 

Наголошується, що належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, і внесення таких відомостей до Державного реєстру прав допоможе захистити власність від шахрайських дій.

Тому Мін’юст наводить три кроки здійснення державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

1. Перш за все, земельній ділянці необхідно присвоїти кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні не можливо провести будь-які юридичні операції з ділянкою. Для цього власнику треба звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Перевірити (за координатами чи населеним пунктом), чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер, можна за посиланням.

2. Далі варто звернутись до місцевого виконавчого органу, найближчого нотаріуса чи центру надання адміністративних послуг та подати їм необхідний пакет документів:

 • паспорт;
 • документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, держакт на право власності на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

3. Документи, подані для державної реєстрації, розглядаються упродовж 5 робочих днів. Після цього залишиться лиш отримати витяг із Державного реєстру прав про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

«Зверніть увагу, що так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає, але сьогодні головною умовою для офіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номера, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудокоцифрування відповідних відомостей, тобто, внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — зазначили у міністерстві.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи вноситься до держреєстру нерухомості інформація про землю

Також ми детально розповідали, як через бардак із реєстрами Україна втратила землю. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Луганська
  Валентина Луганська
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Леся Федорак
  Леся Федорак
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Зоя Плеханова
  Зоя Плеханова
  суддя Закарпатського окружного адміністративного суду
загрузка...