Розпочато модернізацію столичного сміттєспалювального заводу «Енергія»

19:35, 2 ноября 2020
На заводі «Енергія» розпочали будівництво системи для очищення диму.
Розпочато модернізацію столичного сміттєспалювального заводу «Енергія»
www.facebook.com/KostiantynYalovyi

На єдиному в Україні сміттєспалювальному заводі «Енергія» розпочали будівництво високотехнологічної системи для хімічного очищення диму від спалювання побутових відходів. Про це повідомив голова Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Костянтин Яловий у «Фейсбук».

За його словами, встановлення системи хімочистки дозволить досягнути екологічних параметрів, що відповідатимуть європейським нормам. Обладнання нових газоочисних споруд буде розташовуватися на відкритому майданчику поруч з будівлею сміттєспалювального заводу.

«Зазначу, мешканці Лівого берега Києва довго скаржились на викиди саме з «Енергії». Зараз впритул до заводу зведено житлові будинки та об'єкти соціальної інфраструктури. З вікон місцевих жителів пахне не вранішнім чистим повітрям, а смородом від небезпечного підприємства.

Нарешті цей час настав – на «Енергію» чекає масштабне оновлення», - повідомив політик.

Зазначається, що з бюджету Києва у 2020-му на ці роботи витратили 218 мільйонів гривень. Загальна вартість проєкту – понад 700 мільйонів гривень.

«Проте встановлення систем хімочистки не врятує киян від екологічно небезпечної «Енергії». Є моменти, на які влада просто закриває очі. На підприємстві немає ні сортувальної лінії, ні установок з переробки органічних решток у біогаз, хоча такі екологічно важливі об'єкти успішно зарекомендували себе в усьому світі.

На мою думку, існує два шляхи припинення екологічного лиха, що несе завод. Перший – комплексна модернізація підприємства зі створенням сортувальних потужностей, установок для продукування біогазу та сучасних фільтрів. Другий – закриття «Енергії»й створення такого ж комплексу, але поза межами столиці», - написав Яловий.

Додамо, «Енергія» переробляє 25% столичного сміття і трансформує його в опалення та гарячу воду для декількох сотень багатоповерхівок на Лівобережжі.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в 2021–2023 роках у Києві буде реконструйований завод «Енергія». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталя Мартюхіна
    Наталя Мартюхіна
    суддя Східного апеляційного господарського суду
  • Сергій Антонік
    Сергій Антонік
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...