У НАЗК повідомили, як Антикорупційна стратегія допоможе Україні

16:47, 28 января 2021
Стратегія допоможе Україні системно протидіяти корупції.
У НАЗК повідомили, як Антикорупційна стратегія допоможе Україні
Джерело фото: НАЗК

Завдяки Антикорупційній стратегії Україна зможе системно протидіяти корупції, що позитивно впливатиме на її позиції в міжнародних рейтингах. Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков під час презентації «Індекс сприйняття корупції-2020: що вплинуло на цьогорічні показники?», - передає пресслужба НАЗК.

«По-перше, Антикорупційна стратегія фіксує виконання рекомендацій, у тому числі від Transparency International, щодо покращення роботи з політичними фінансами й по всіх інших напрямках щодо забезпечення незалежності всіх антикорупційних органів. І, по-друге, якщо Антикорупційна стратегія буде схвалена Верховною Радою й  у подальшому буде виконана Урядом і Верховною Радою, це забезпечить навіть не 3, а набагато більше балів. Наприклад, як у Вірменії — +7 балів», — зазначив голова НАЗК.

Так, цього року Україна посіла в рейтингу Індексу сприйняття корупції 117 позицію із 180 країн, отримавши 33 бали зі 100 можливих. Нагадаємо, що минулого року Україна займала 126 сходинку та отримала 30 балів від експертів Transparency International.

Серед ключових чинників, завдяки яким стало можливе підвищення позиції України, — перезавантаження НАЗК та запуск Агентством Реєстру звітів політичних партій POLITDATA.

«Звичайно, найбільшим досягненням є сам факт перезавантаження НАЗК і це, до речі, зазначено у вашій (ред. — Transparency International) оцінці. Формування нової команди, доброчесної нової команди. Фактично змінено керівників усіх структурних підрозділів Національного агентства. Ми сконцентрувалися після зміни команди на перебудові роботи», — додав Олександр Новіков.

Крім того, «Судово-юридична газета» писала, що парламент ухвалив за основу Антикорупційну стратегію від НАЗК.

Також ми писали про правки судової влади до Антикорупційної стратегії, які голова НАЗК озвучив на Кабміні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суду почав розгляд звернень щодо розрахунку суддівської винагороди
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александр Титов
    Александр Титов
    заместитель председателя Харьковского окружного административного суда
загрузка...