Замовні вбивства та замахи: Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії

13:10, 23 февраля 2021
У справі щодо політичних вбивств Уряд України звертається до ЄСПЛ із вимогою визнати наявність існування такої практики щодо проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, котрі, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці».
Замовні вбивства та замахи: Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії
Джерело фото: Європейська правда

Україна подала нову міждержавну заяву проти Російської Федерації щодо організації нею низки резонансних замахів та замовних вбивств, як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

«Протягом тривалого часу Російською Федерацією широко застосовується тактика терору за допомогою політичних вбивств як на власній території, так і на території інших держав, а з початку агресії РФ та окупації частини нашої держави – і на території України. За період із 2014 року на території України було здійснено низку замахів та вбивств представниками спецслужб РФ, завербованими ними особами та представниками російських окупаційних адміністрацій «Л/ДНР», які викликали значний резонанс в українському суспільстві. При цьому, Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, у тому числі на Україну», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це є зухвалим порушенням РФ міжнародно-правових зобов’язань, зокрема права на життя, що гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Саме про порушення цього положення Конвенції скаржиться Україна у новій міждержавній справі проти Росії.

«Наявні випадки позасудового застосування летальної сили є також достатніми для встановлення Європейським судом з прав людини факту існування так званої «адміністративної практики», тобто, систематичних однотипних порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які підтримуються або толеруються відповідною державою», — зазначив заступник міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Так, у новій міждержавній справі щодо політичних вбивств Уряд України звертається до ЄСПЛ із вимогою визнати наявність існування такої практики щодо проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, котрі, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці».

Зазначається, що у понеділок, 22 лютого 2021 року ЄСПЛ повідомив Уряд України, що вказана міждержавна заява зареєстрована під № 10691/21 та відкрите провадження у цій справі.

Із пресрелізом по вказаній справі можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, «Судово-юричдина газета» писала, що Зеленський підписав указ про проведення конкурсу з добору суддів ЄСПЛ від України.

Крім того, ЄСПЛ вважає катуванням тривале застосування кайданів на довічно ув'язнених.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Мельник
    Олег Мельник
    председатель Северо-западного апелляционного хозяйственного суда
  • Оксана Ульяновская
    Оксана Ульяновская
    судья Святошинского районного суда Киева
загрузка...